Qualcomm 100 miljardi dollari suuruse pakkumisega võistluselt

Financial Timesi andmetel võib Qualcommi omandada Wi-Fi kiibide segmendi konkurent Broadcom. Väljaanded näitavad, et pakkumine on “laual” ja hõlmab väärtusi suurusjärgus 100 tuhat miljonit dollarit, umbes 86 miljardit eurot.

Qualcomm keeldus uudiseid kommenteerimast, kuid Financial Times tsiteeris mitmeid väidetavalt teemale lähedaseid anonüümseid allikaid, öeldes, et ettevõte eelistab jääda sõltumatuks. Aktsionärid võivad siiski eriarvamusel olla.

Broadcom on rahvusvaheline ettevõte, mis asutati Los Angeleses 1991. aastal. 2015. aastal omandas selle 37 miljardi dollari eest Avago Technologies ja sellest ajast alates on selle peakontor olnud Singapuris. Kuid isegi enne selle tehingu teatavaks saamist tunnistas ettevõte hiljuti USA-sse tagasi kolimist, eesmärgiga kaaluda, kas see ost õnnestus.

Ehkki vähem populaarne kui Qualcomm, toodab Broadcom ka kiipe suurtele ettevõtetele ja suurtele seadmetele, kusjuures iPhone X on üks viimaseid näiteid. Selle infrastruktuur ja tegevus telekommunikatsioonisektoris on ka meedias tuntud, kuid hiiglasel on LTE ja 5G kiipide osas mõningaid lünki. Need on kaks turu suundumust, mis tehnoloogiatööstuses eeldatavasti jätkavad kasvu, kuna asjade Internet on kehtestatud normiks. Qualcommi omandamine parandab seda olukorda ja äri saab olema kõigi aegade suurim.