Qualcomm aktsepteeris kohtus Apple’iga Saksamaa kohtu “keeldumist”

Saksamaa kohus lükkas Qualcommi tagasi Apple’i vastu algatatud patendirikkumise kohtuasjas. Põhja-Ameerika protsessoritootja tagasilöök oli möödunud aasta detsembris riigis mitme õunamärgiga nutitelefoni müügi keeld.

Mannheimi linna piirkondlik kohus leidis teisipäeval teadaolevas otsuses, et Qualcommi protsessori integreerimine Apple’i iPhone’i ei rikkunud kõnealust patenti.

Kiibitootja vastas, et kaebab otsuse edasi. “Apple on juba varem rikkunud meie patente,” ütles Qualcommi asepresident ja üldnõunik Don Rosenberg. “Niikaua kui me ei nõustu Mannheimi kohtuotsusega ja kaebame edasi, jätkame oma (intellektuaalse omandi) õiguste Apple’iga tagamist kogu maailmas,” ütles ta, vahendab Reuters.

Õunabränd keeldus Saksamaa viimast kohtuotsust kommenteerimast. Pidage meeles, et Tim Cooki juhitaval ettevõttel on 20. detsembri 2018. aasta kohtuotsuse jaoks jätkuv veojõud, mis näeb ette müügi ja vanemate iPhone’i mudelite peatamise.

USA tehnoloogia vaheline patentide “sõda” on intensiivistunud ning lisaks Saksamaale ja USA-le on see jõudnud ka Hiinasse.