Qualcomm ennustab 2021. aastaks turule 450 miljonit 5G-seadet ja nende arv kasvab

Eeldatakse, et ülemaailmsed tootjad toovad 2021. aastaks turule 450 miljonit 5G-seadet, mis arvatavasti kasvab aastaks 2022 hüppeliselt 750 miljonini. Prognoos pärineb Qualcommilt, kes tegi Ameerika ettevõttelt 2020. aastaks 200 miljoni piiri.

Reutersi teatel teatas ettevõte, et 5G tehnoloogia kasutuselevõtt on kiirem kui 4G, kuna tehnoloogia turustamise aeg on Hiinas ja kiibistikud on saadaval erinevatel hinnatasemetel.

Uudised tulevad ajal, mil Portugal on Euroopa kümne parema hulgas, saades kaheksandaks riigiks Euroopa Liidus, kus selle tehnoloogia rakendamiseks on septembris käimas veel 5G testid. Isegi siis pole riiklik olukord eriti soodne, kuna riiklikku strateegiat pole esitatud, nagu oleks pidanud juhtuma septembris.

Eelmisel nädalal kritiseeris näiteks Altice Portugal taas DAC-võrgu migratsioonikava, mille ANACOM kiitis heaks oktoobri alguses. Ettevõte esitas ĂĽksikasjaliku võrgu migreerimiskava, mis sisaldab iga ringhäälingu jaama muutmise kuupäevi, korrates, et esitatud ja otsuses toodud ajakavad olid “ebareaalsed ja neid oli võimatu täita”.

Ikka ootavad 5G ajaloo nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt järgmisi peatükke, ajal, mil nutitelefonide arv maailmaturul kasvab. Ja paljude analüütikute jaoks võis see tehnoloogia sellele kasvule kaasa aidata.