Qualcommi tegevjuht kordas, et vaidlus Apple'iga on lõpusirgel

Qualcommi ainuõiguse eest iPhone’is nõuab Apple miljard dollarit

Neile, kes nii arvavad õigussõda Apple’i ja Qualcommi vahel Aasta alguses võin paar päeva hingata, noh, võin öelda vaid, et see on väga vale mulje. Hiljuti pandi ĂĽtluste keskel lauale veel ĂĽks enneolematu sĂĽndmus, nagu teatas Reuters.

Publikus koos USA föderaalne kaubanduskomisjon, Qualcommi tegevjuht, Steve Mollenkopfteatas, et Apple oli “väga veendunud”, et kiibitootja selle eest maksis a Miljard dollarit kui „stiimulit“ Apple’ile ĂĽleminekuks ettevõtte iPhone’i modemitele 2011. aastal. Summa on mõeldud ĂĽlemineku tehniliste kulude kompenseerimiseks (kuni 2011. aastani kasutab Apple Infineoni modemeid) ega blokeeri potentsiaalseid konkurente – milline kuritegu.

Mollenkopfi sõnul maksti see summa Apple’ile mĂĽĂĽdava modemi soodushinna kaudu. Vastavalt juhtkonna ĂĽtlustele ei takistata algses lepingus Apple’il teist tarnijat otsimast ega kohustataks Qualcommi jaotises ainsaks partneriks hoidma, kuid kui Tim Cook ja tema jõuk otsustavad mõne teise kiibitootjaga (näiteks Inteliga) lepingu sõlmida, on see 1 dollari suurune boonus. miljard tĂĽhistatakse.

Seejärel nõuab Apple garantiid, et boonus kantakse tema sularahale igal juhul ĂĽle. Seetõttu nägi Qualcomm ainult ĂĽhte lahendust: sõlmis Apple’iga eksklusiivse lepingu, tagades, et ettevõte ei otsinud mitu aastat teist tarnijat.

See lugu on huvitav mitmel põhjusel. Esiteks teatas Apple’i juht hiljutisel istungil, et ettevõtte eesmärk pole kunagi sõlmida lepinguid ainult ĂĽhe modemi pakkujaga (just nii juhtus Qualcommiga viimastel aastatel); miljardi dollari suurune makse võib seda ajutist muutust Apple’i mõtetes selgitada. Lisaks võib teave olla otsustav, et kohtunik saaks Qualcommi saatuse selles protsessis otsustada, kuna tava võib pidada viisiks rivaale blokeerida.

Järgime selle loo järgmist peatükki.

AppleInsideri kaudu