Qualcommi tegevjuht saab preemiat imbroglio Apple’iga komplekteerimise eest

Ükskõik, kas Qualcommi tegevjuht on hulluks läinud või mitte, on fakt see, et ta on nüüd (rohkem) rikkam.

Neile, kes ei mäleta, Steve Mollenkopf ta viibis mingil hetkel Apple’i ja kiibitootjate vahelises juriidilises lahingus, öeldes, et kaks ettevõtet saavad lahendada asju kohtuväliselt; Vahepeal on Apple kõik väited ĂĽmber lĂĽkanud.

Ăśhel või teisel viisil sõlmis ta lõpuks Apple’iga lepingu imbroglio lõpetamiseks – ja selle eest ta premeeriti, nagu väljendas CNBC. Täpsemalt sai Mollenkopf 40 794 Qualcommi aktsiat, mis on samaväärne aktsiaga 3,5 miljonit dollarit (põhineb ettevõtte eelmise reede aktsiahinnal, mille väärtus on 85,84 dollarit).

Ametlikus avalduses väärtpaberite ja börsikomisjonile (SEC) märkis kiibitootja, et kogu Qualcommi juhtkond sai preemiaid hiiglasliku Cupertinoga seadusliku lahingu korraldamise eest; See pole asjata, lõppude lõpuks teatas Qualcomm, et teenib kokkuleppel kuni 4,7 miljardit dollarit (lühidalt: see võib endale lubada).

Lisaks Mollenkopfile sai Qualcommi president Brasiilia Cristiano Amoni ettevõtte aktsiatena 2,1 miljonit dollarit, millele järgnes ettevõtte CTO James Thompson koos 1,6 miljoni dollari suuruse boonusega. Tarnija juriidiline direktor Donald Rosenberg sai 1,2 miljoni dollari suuruse preemia, samas kui ajutine finantsdirektor David Wise sai 253 000 dollari suuruse laoseisu.

Ettevõtte finantsjuhi sõnul plaanib Qualcomm lisaks juhtide rõõmustamisele ka kõigi ettevõtte töötajate preemiate suurendamist. Boonuse tõstmisega (lisaks muudele tasudele) ĂĽtles Wise, et Qualcommi tasud peaksid Apple’iga sõlmitud kokkuleppe tõttu tõusma eeldatavasti 6% kuni 8%.

Juriidiliste lahingute ajaloos oli Apple ja selle tarnijad (kes ei suutnud Apple’i tellimusel ka kiibitootjatele makseid teha) umbes 7 miljardit dollarit. Siiani puudub teave selle kohta, kuidas (või kui) tarnija maksab Qualcommile või kas leping Apple’iga katab võla.

9to5Mac kaudu