Raamatupidajate tellimuse peale esitasid kaebusi 28 tarkvarafirmat

On 28 tarkvarafirmat, kes on esitanud hagi atesteeritud raamatupidajate tellimuse vastu. Kaebus esitati Aveiro haldus- ja maksukohtusse ning see oli seotud OCC kahe programmi müügiga kutselisele raamatupidajale.

Kaebuse esitajad väitsid, et korraldus ei saanud neid müüke teha, kuna need olid samaväärsed OCC poolt keelatud kauplemistoimingutega. Ligi kolm tosinat tarkvaraettevõtet ütlesid ka, et raamatupidajate tellimuse müük tekitas konkursi kohta küsimusi, nagu kirjutas ülehomme.

Selle harjutuse kaudu kodutarkvara nõuab 11,75 miljonit eurot hüvitist tekitatud majandusliku kahju, samuti ettevõtte mainele ja mainele tekitatud kahju eest.

Nagu Primavera BSSi tegevjuht José Dionísio agentidele ütles: “Ordu koosolekul soovitati raamatupidajatel osta OCC tarkvara ja mindi isegi nii kaugele, et öeldi, et see on ainus sertifikaat, mis pole tõsi”.

Raamatupidajate tellimuse president lükkab esitatud väited ümber. “Me ei tegele kauplemisega, toetame ordu spetsialiste uute vahenditega, mis aitavad neil oma missiooni täita,” kaalus ta.

Domingues Azevedo märkis ka, et müük oli eksklusiivne ainult raamatupidamise spetsialistidele, mitte laiemale avalikkusele, mistõttu ei vaielda väidete aluseks oleva “kaubandustoimingu” üle.