Rahvusvaheline naistepäev 2020: 8. märts võitis Google'i auhinna Rakendus

Rahvusvaheline naistepäev 2020: 8. märts võitis Google'i auhinna Rakendus

Rahvusvaheline naistepäev 2020 võitis sel pühapäeval Google'i auhinna (8). Otsimootor tähistas seda sündmust, mida tähistati kogu maailmas tänavu märtsis, asendades oma traditsioonilise logo videoga. Doodle näitab animeeritud mandalasid erinevate naistega, päritolu, kultuuri ja põlvkonnaga kogu maailmast. Animatsioon peab eetris olema tänapäeva lõpuni.

Naistepäeva teade: viis taotlust koos fraasidega 8. märtsiks

Google tähistab rahvusvahelist naistepäeva 2020 videoga Foto: Reproduo / GoogleGoogle tähistab rahvusvahelist naistepäeva 2020 videoga Foto: Reproduo / Google

Google tähistab rahvusvahelist naistepäeva 2020 videoga Foto: Reproduo / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Rahvusvaheline naistepäev on Google'i traditsioonilise tähistamise kuupäev: otsimootorid on aastaid eesmärkide nimel auarendusi joonistanud. Selle aasta animatsiooni teevad eranditult naised ja see sisaldab palju viiteid ja sümboolikat. 3D-pabermandalat illustreerivad Julie Wilkinson ja Joyanne Horscroft ning animeerivad Marion Willam ja Daphne Abderhalden. Vaadake allolevat 2020. aasta videot.

Google'i sõnul üritab 2020. aasta video jutustada rahvusvahelise naistepäeva lugu, näidates erinevate põlvkondade saavutusi. "Mandala mustvalge keskmine kiht kajastab naisi kogu maailmas 1800. aastate lõpust kuni 1930. aastani, töölisliikumise keskel. Teises kihis on kujutatud naisi 1950ndatest kuni 1980ndateni, mis on tähelepanuväärne ajajärk soolise võrdõiguslikkuse surve taastumisel. ja kiired muutused status quo-s. Lõpuks sümboliseerib välimine kiht naisi 1990. aastatest tänapäevani, pidades silmas naiste õiguste liikumise enam kui 100 aastat kestnud edusamme, "teatas ettevõte.

Rahvusvahelist naistepäeva tähistatakse kogu maailmas 8. märtsil. Täna põletas politsei 1857. aastal Ameerika Ühendriikide New Yorgi tekstiilitehases politsei surnuks rühmituse naistöötajaid. Naised nõudsid tööpäevade vähendamist, st 14 tundi päevas, palga ja rasedus- ja sünnituspuhkuse suurendamist, kui nad jõhkralt tapeti. Seda kuupäeva on tähistatud alates 1911. aastast ja see tähistab naiste kaitset ja võrdsete õiguste otsinguid.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu

Mis on parim Google Doodle? Kommenteerige TechTudo foorumit