Rahvusvaheline naistepäev: Google tähistab kuupäeva Doodle’iga

Rahvusvahelist naistepäeva austatakse sel reedel (8) Google’i kodulehel Doodle’iga. Otsingumootori traditsiooniline logo asendatakse tähisega, mis sisaldab mitmes keeles kirjutatud sõna naine. Nupu “Esita” vajutamine avab 13 slaidiga esitluse, kus on hinnatud rahvusvaheliselt tuntud artistide, näiteks Frida Kahlo, Yoko Ono ja Brasiilia kirjaniku Clarice Lispectori tsitaate.

Illustratsioonid lõid naisdisainerid mitmest riigist, sealhulgas Brasiiliast. Laused kuvatakse originaalkeeles, millele on lisatud portugali tõlge. Esitluse alustamisel on võimalik sirvida kõiki slaide ja jagada pilte sotsiaalsetes võrgustikes või e-posti teel.

Naistepäeva teated: kuidas teha Canvas fraaside ja fotodega kaart

Ăśks kahest Google Doodle’ist tähistab rahvusvahelist naistepäeva 2019 – Foto: Reproduction / Google

Google Doodle tähistab rahvusvahelist naistepäeva 2019 – Foto: Reproduction / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Google’i sõnul on selle aasta Doodle’i teema “Naised, kes naisi võimestavad”. Otsinguhiiglane selgitab, et selle käigu eesmärk on kaasata mitmekĂĽlgne häälte esitus “päeval, kus tähistatakse mitme naise minevikku, olevikku ja tulevikku kogu maailmast”.

Ăśks kutsutud koostööpartneritest oli Brasiilia kunstnik Cyla Costa, kes otsustas luua Clarice Lispectori kunstiteose fraasiga “Olen tugevam kui ma olen”. „Minu jaoks tähendab see naiste võimestamist ja mõtisklemist selle ĂĽle, mis nad tegelikult on, võrreldes sellega, mida ĂĽhiskond peaks ĂĽtlema. Las iga naine valib oma versiooni, ”selgitab illustraator. Ta tegi ka muid Doodle’is kasutatud trĂĽkiseid, mille fraas oli George Sand, prantsuse romaanikirjaniku Amandine Aurore Lucile Dupini pseudonĂĽĂĽm.

2 Brasiilia disainerist 2, Cyla Costa, avaldab austust Clarice Lispectorile rahvusvahelisel naistepäeval Doodle – Foto: Reproduction / Google

Brasiilia disainer Cyla Costa tunnustas Clarice Lispectorit rahvusvahelisel naistepäeval Doodle’is – Foto: Reproduction / Google

Kutsutud kunstnikud ja stuudiod olid veel Abjad Design, Melissa Crowton, Kate Forrester, Rosa Kammermeier, Sabeena Karnik, Gemma O’Brien, Zuzanna Rogatty, Yai Salinas ja Hazuki Tamano.

Naissoost isiksused, kellest Doodle’is lugu peetakse, on Chimamanda Adichie, Millicent Fawcett, Zaha Hadid, Emma Herwegh, Dr.

Rahvusvaheline naistepäev ilmus esmakordselt 1908. aastal New Yorgis rõivatöötajate streigi auks, mille käigus naised protestisid töötingimuste vastu. 8. märtsil 1917 avaldasid venelannad meelt nälja ja Esimese maailmasõja vastu – sĂĽndmus, mida Vene revolutsiooni esimeses liikumises nimetatakse “leivaks ja rahuks”. 1975. aastal tunnistas ĂśRO selle kuupäeva ametlikult rahvusvaheliseks naistepäevaks.

Mis on parim Google Doodle? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu