Rakendus Enel SP: kuidas mobiiltelefoniga energiat lugeda

Energia lugemine SĂŁo Paulo osariigis on võimalik läbi Enel SĂŁo Paulo rakenduse, mis on saadaval Androidile ja iPhone’ile (iOS). Ressursid käivitati aprillis ja nende eesmärk on vältida kontakti töötajate ja klientide vahel Covid-19 pandeemia ajal. Vaikimisi arvutatakse arved ettevaatusabinõuna viimase 12 kuu keskmise tarbimise põhjal. Lugemist ise tehes garanteerib klient kuu tegeliku tarbimise kulud.

LOE: Rakendus muudab elu karantiinis lihtsamaks ja edukaks; vaata

Selle rakenduse abil on võimalik väljastada ka duplikaatkontosid, saada arveid e-posti teel, teavitada elektrikatkestustest ja vaadata tarbimisajalugu. Järgmises loendis kontrollige, kuidas lugeda rakenduse Enel energiat ja muid funktsioone.

1 viiest Enel SP rakendusest: kuidas telefonist energiat lugeda – Foto: Marcela Franco / TechTudo

Rakendus Enel SP: kuidas energiat mobiilside kaudu lugeda – Foto: Marcela Franco / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Võtke energianäit

Töötajate ja klientide kontakti vältimiseks Covid-19 pandeemia ajal hakkas Enel lubama klientidel rakenduse kaudu energiat lugeda. Protseduuri saab läbi viia kahel eelmisel päeval ja kavandatud lugemise kuupäeval. Tasub mainida, et ainult lugemine pole kohustuslik ning kliendid, kes mõõtmisi ei saatnud, arvutavad oma energiarve viimase 12 kuu keskmise tarbimisega.

Energia lugemiseks minge oma kodu või ettevõtte arvesti juurde ja tehke foto, millel on näidatud arvesti number ja mõõt. Seejärel avage rakendus CPF-i ja installinumbriga. Puudutage ekraani allosas asuvas menĂĽĂĽs valikut „Teenused” ja valige suvand „Automaatne lugemine”. Seejärel puudutage käsku „Loe esitusi”. Sisestage mõõdetud väärtused ja puudutage foto saatmiseks nuppu “Laadi dokument ĂĽles”. Lõpuks puudutage valikut „Valmis“.

Teie kodus voolukatkestuse korral on rakenduse kaudu võimalik hooldust taotleda. Kommunaalettevõtte teavitamiseks puudutage valikut „Teenus” ja valige suvand „Teata voolukatkestusest”. Seejärel vastake mõnele küsimusele, mis on seotud energia käitamisega kohapeal. Lõpuks tuleb valida, kas valguse puudumine on täielik või osaline.

2 viiest Enel SĂŁo Paulo rakendus võimaldab teil teatada elektrikatkestusest – Foto: Reproduction / Marcela Franco

Rakendus Enel SĂŁo Paulo võimaldab teil teatada elektrikatkestusest – Foto: Reproduction / Marcela Franco

Tarbimisajaloo tööriist võimaldab klientidel kontrollida oma energiakulusid kuude jooksul. Sellele juurdepääsemiseks puudutage rakenduse ribal valikut „Minu konto”. Seejärel valige suvand “Tarbimisajalugu”. Kui soovite, puudutage ĂĽksikasjalikele andmetele juurdepääsu saamiseks käsku “Laadi alla PDF”. Varasematest arvetest on võimalik juurde pääseda väärtustele ja teada, milline on kulu kWh-des (kilovatt-tundides). Muud jaotise „Minu konto” võimalused hõlmavad võlgade ĂĽle läbirääkimisi ja tähtaegade või omanike muutmist.

3/5-st Tarbimisajaloo vaatamiseks võite alla laadida rakenduse Enel SĂŁo Paulo – Foto: Reproduction / Marcela Franco

Tarbimisajaloo vaatamiseks võite alla laadida rakenduse Enel SĂŁo Paulo – Foto: Reproduction / Marcela Franco

4. Korduvad probleemid ja vaadake kontosid

Vaid mõne toiminguga saate vaadata varasemaid kontosid või väljastada duplikaadiarveid. Selleks minge menĂĽĂĽsse ja valige suvand “Minu konto”. Seejärel avage jaotis „Konto ja maksed”. Lõpuks valige lihtsalt soovitud kuu ja puudutage käsku “Konto allalaadimine”. Allalaadimine toimub kohe ja kasutajal on fail telefonis.

Viiest Enel SP rakendusest 4 võimaldab teil väljastada duplikaadiarveid – Foto: Avalikustamine / Enel

Rakendus Enel SP võimaldab duplikaatide väljastamist – Foto: Avalikustamine / Enel

5. Saate arveid e-posti teel ja tasute arveid

E-posti teel arve saamiseks peate kõigepealt registreerima e-posti aadressi veebisaidil või kõnekeskus (0800 7272 120). Sellega lisab ametnik teie e-posti süsteemi ja on võimalik taotleda konto saatmist e-posti aadressile. Pärast protseduuri puudutage valikut „Minu konto” ja seejärel „Aktsepteerige konto e-posti teel”.

Arveid on võimalik tasuda ka võrgus, kasutades vöötkoode. Puudutage rakenduse avaekraanil koodi maksmiseks nuppu „Maksa“. Seejärel sooritage makse valitud pangarakendusel.

5 kasutajat 5-st saavad kontosid e-posti teel või vaadata rakenduse enda kaudu – Foto: Reproduction / Marcela Franco

Kasutajad saavad kontosid vastu võtta e-posti teel või vaadata rakenduse kaudu kontosid – Foto: paljundamine / Marcela Franco

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu?  Tutvuge rakendusega

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu? Tutvuge rakendusega