Rakendus kuvab Android-is reklaame ja sellel on alla 550 tuhande allalaadimise Turvalisus

Rakendus kuvab Android-is reklaame ja sellel on alla 550 tuhande allalaadimise Turvalisus

Virtuaalse turbeeksperdi BitDefenderi teisipäeval avaldatud raporti kohaselt on 17 pettuserakendust, mis kuvavad Android-telefonides soovimatuid reklaame, alla laaditud enam kui 550 000 korda. Pärast installimist hakkavad rakendused oma telefoni kasutajaid varjama ja näitavad suurt hulka reklaame, säilitades reklaamvaraga sarnase käitumise.

LUGEGE: Google keelab Play poest enam kui 1700 pahatahtlikku rakendust

Teadlaste sõnul ei levita rakendus isegi pahavara ega hõlma mingeid agressiivsemaid andmete varguse meetmeid, hoolimata pahatahtliku tarkvaraga seotud Play poe turvalisuse vältimiseks kasutatavast taktikast. Isegi nii teatab BitDefender Google'ile, mis väidetavalt eemaldab rakendusi poest.

Rakendus väldib Google'i kontrollsüsteemi pommitama kasutajaid fotoreklaamidega: Rodrigo Fernandes / TechTudoRakendus väldib Google'i kontrollsüsteemi pommitama kasutajaid fotoreklaamidega: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Rakendus väldib Google'i kontrollsüsteemi pommitama kasutajaid fotoreklaamidega: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Google Play poe turvalisuse vältimise tehnikad hõlmavad rakenduste levitamist eraldatud failides. Iseenesest ei tundu komponendid ohtlikud ja neid kontrollib lõpuks kauplus, sest tegelikult teevad nad seda, mida rakenduse kirjeldus näitab.

Üks näide, mida BitDefender selle taktika selgitamiseks kasutas, on "Adrenaliini lubadus". See on võidusõidumäng, mis räägib teile lisafunktsioonide ostmise eest tasu võtmise võimalusest ja hoiatab teid, et see võib reklaame kuvada. Need funktsioonid koos mitmeks komponendiks jagatud rakenduse ettevaatlikkusega võimaldavad Google Play poe turvapoliitikast mööda minna.

Pahatahtlik rakendus maskeerib süsteemi vägivaldsete reklaamide kuvamiseks. Foto: Divulgao / KasperskyPahatahtlik rakendus maskeerib süsteemi vägivaldsete reklaamide kuvamiseks. Foto: Divulgao / Kaspersky

Pahatahtlik rakendus maskeerib süsteemi vägivaldsete reklaamide kuvamiseks. Foto: Divulgao / Kaspersky

Juhtum on keerukas, kuna mäng ise on funktsionaalne. BitDefenderi sõnul on teine ​​näide mõeldud üksnes ebaregulaarsete reklaamide levitamiseks. Lähenemisviis on aga alati sama: rakendus on installitud ja loob rutiinseid reklaame kasutajate pommitamiseks, isegi kui see on suletud.

Mõnel juhul suudab rakendus oma nutitelefoni installitud rakenduse ekraanil isegi oma kohaloleku peita, muutes probleemi tuvastamise ja võimaliku eemaldamise veelgi raskemaks. Sel juhul on lahendus desinstallimiseks otsida rakendusest "Seaded".

Kui rakendus on menĂĽĂĽsse peidetud, saate selle kustutada menĂĽĂĽ "Seaded" kaudu fotosĂĽsteemist: Reproduo / Lucas MendesKui rakendus on menĂĽĂĽsse peidetud, saate selle kustutada menĂĽĂĽ "Seaded" kaudu fotosĂĽsteemist: Reproduo / Lucas Mendes

Kui rakendus on menĂĽĂĽsse peidetud, saate selle kustutada menĂĽĂĽ "Seaded" kaudu fotosĂĽsteemist: Reproduo / Lucas Mendes

Vaadake soovimatute reklaamidega rakenduste loendit:

 • 2019 autosport
 • 4K taustpilt (4K Full HD taust)
 • 4K HD taust
 • QR-koodilugeja ja vöötkoodiskanner Pro
 • SD-kaardi / Explorer Pro halduri failihaldur
 • VMOWO linn: 3D kiirussõit
 • Vöötkoodiskanner
 • Ekraanivoo peegeldamine
 • QR-koodi skannimine ja vöötkoodide lugemine
 • Naiste ovulatsioonitsĂĽkli jälgimisperiood
 • QR- ja vöötkoodiskanner
 • 4K taustapildid, HD taustad
 • Nutikas andmeedastus
 • Exploreri failihaldur
 • Tänane ilmaradar
 • Mobnet.io: suur kalade hullus
 • LED-kell

BitDefender märgib, et sel konkreetsel juhul ei näi ühtegi rakendust kasutatavat vektorina pahavara levitamiseks või isegi agressiivseid toiminguid kasutajaandmete pealtkuulamiseks ja kaaperdamiseks. Isegi nii väidavad tehnikud, et probleem on tõsine, sest sama tüüpi tehnikat saab rakendada tarkvara jaoks, mis on ohtlikum ja mida Google'i kontrollsüsteem lõpuks ignoreerib.

Kuid eksperdid juhivad tähelepanu sellele, et varasemates versioonides sisaldasid mõned loendis olevad rakendused funktsioone, mis võiksid hõivata teavet, näiteks IMEI, mobiiltelefonilt, asukohalt ja IP-aadressilt.

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist