contador gratis Saltar al contenido

Rakendus suudab pahatahtlikke kasutajaid tuvastada ja blokeerida; aru saama | Arvuti

99 isikutunnistuse villa, et vähendada kontakti võistlustel | Jääge koju

Tehisintellekt (AI) on rakenduses olemas, et parandada selle funktsiooni ja muuta see turvalisemaks. Seda tehnoloogiat saab kasutada sisusoovituste, näiteks Spotify muusikasoovituste kasutajate eelistuste tuvastamiseks või halbade inimeste arusaamatuste ja isegi kuritegude vältimiseks. 99 andmetel aitavad turvaressursid ja tehisintellekt vähendada tõsiste sündmuste mahtu liikuvusrakendustes 2019. aastaks kuni 60%.

LUGEGE: 382 miljonit korda alla laaditud rakendused võivad kasutajaid luurata, väitis uuring

Puhkuserendi rakendusel Airbnb on ka AI-algatus, mis otsib sotsiaalregioonide võrgustikes "psühhopaatide indeksit", et kontrollida kasutajate registreerimist. Allpool leiate üksikasju tehisintellekti toimimise kohta, eriti selle masinõppe moodulis ning kuidas platvormid nagu 99 ja Airbnb on kasutanud tehnoloogiat, et pakkuda kasutajatele turvalisemaid teenuseid.

99 kasutab tehisintellekti, et vältida pahatahtlike kasutajate ohtlikku käitumist Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo99 kasutab tehisintellekti, et vältida pahatahtlike kasutajate ohtlikku käitumist Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

99 kasutab tehisintellekti, et vältida pahatahtlike kasutajate ohtlikku käitumist Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega.

Mis on tehisintellekt (AI)?

Tehisintellekt (AI) on väljakujunenud õppesuund alates 1950. aastast. See töötab intellektuaalse interaktsiooni simulatsioonidega ja võimaldab luua arvutiprogramme, mis saavutavad eduka suhtluse ja reageerimise kiiruse inimestega suheldes, kes toimivad seega sünteetiliste "ajudena".

Tehisintellekti rakendatakse peamiselt masinõppe alamväljadel (masinõpe), mis võimaldab teil "arvata", mida kasutaja soovib. Selle rakenduse üldine tehnika on kasutajatele isikupärastatud kogemuste pakkumine, näiteks Spotify soovitab muusikat läbi teha masinõpe. See tehnoloogia võtab arvesse kasutaja lauluajalugu, et luua ühendusi ja teada saada, millised ainulaadsed lood on teie jaoks kõige toredamad.

Kuidas ennustab AI kahtlast käitumist?

Ettevõtte 99 tehtud investeering tehisintellekti on andnud ettevõtte sõnul häid tulemusi. Taotluse kohaselt vähendab see kogu 2019. aasta jooksul platvormil tõsiste sündmuste arvu 60% võrra.

Ettevõtte kasutatav AI algoritm suudab ennustada intsidentide riski, analüüsida konkreetsetel kellaaegadel marsruute hõlmavaid ohte ja kasutaja käitumise ajalugu. Rakendus suhtleb ka riskivaldkonna andmetega ja jagab marsruute, mis võimaldab teatud juhtudel ennustada kuriteo võimalust.

Näiteks võib äsja loodud konto 99-s hilinenud sularaha jooksmine rakenduse poolt kahtlaseks pidada. Turvameetmena võimalike rakendusepettuste ärahoidmiseks nõuab platvorm seejärel täiendavat identiteedi valideerimist (näiteks CPF-i või sünnikuupäeva teavitamine) või võib tulemuseks olla isegi automaatne rakenduse võti.

Ettevõtte Foto: Divulgao / 99 andmetel on tehisintellekti investeeringud vähendanud platvormi 99 tõsise kasutamise tõenäosustEttevõtte Foto: Divulgao / 99 andmetel on tehisintellekti investeeringud vähendanud platvormi 99 tõsise kasutamise tõenäosust

Ettevõtte Foto: Divulgao / 99 andmetel on tehisintellekti investeeringud vähendanud platvormi 99 tõsise kasutamise tõenäosust

Teine näide on tehisintellekti kasutamine Airbnbi poolt. Puhkuserendi platvorm töötab välja algoritmi, mille abil kontrollida, kas registreeritud kasutajatel on psühhopaatia tunnuseid ning kas nad võivad ja kujutavad endast ohtu võõrustajale või külalisele.

Airbnbi tehisintellekt kontrollib värskelt registreeritud kontode kaudu võrgus jagatud postitusi sotsiaalvõrgustikes ja muud sisu. Sellised märgid nagu sõprus võltsitud sotsiaalmeedia kontodega, vihakirjade tootmine ja pornograafia ning seotus narkootikumidega aitavad luua kasutajate usalduse indeksi.

Vastavalt väljaandest tuvastatud käitumisele on võimalik luua kasutajaprofiile ja ennustada soovimatut käitumist. See tööriist aitab vältida halbade inimeste sisenemist platvormile ning vältida arusaamatusi ja pettusi.

Airbnb platvorm kasutab kasutajakaitse tagamiseks ka tehisintellekti Foto: Karen Malek / TechTudoAirbnb platvorm kasutab kasutajakaitse tagamiseks ka tehisintellekti Foto: Karen Malek / TechTudo

Airbnb platvorm kasutab kasutajakaitse tagamiseks ka tehisintellekti Foto: Karen Malek / TechTudo

Mured platvormi pärast suurenesid pärast massilist tulistamist Californias 2019. aasta detsembris. Sel korral lõppes So Francisco äärelinnas Airbnbis asuvas üürikorteris peetud pidu traagiliselt, vigastuste ja vigastustega. viis surnut. Ehkki üürikinnisvara omanik peo pidamist ei lubanud, oli tal rohkem kui sada külalist.

Airbnb ei piirdu AI kasutamisega ainult turvameetmetega. See platvorm kasutab majutuse ja eesmärkide sarnasuste tuvastamiseks tehnoloogiat ning pakub nende andmete põhjal klientidele ettepanekuid. Seda tehakse algoritmi abil, mis analüüsib, kui palju aega kasutaja kulutab teatud võimaluste vaatlemisele. Seega tuvastab platvorm kasutaja eelistused ja soovitab võimalusi, mis tagavad tõenäolisemalt broneeringud.

Lisaks eelistele tekitab tehisintellekt ka poleemikat ja poleemikat. AI kasutamisest tulenev üha selgem risk on eelarvamuste taastootmine. Paljud uuringud erinevatest piirkondadest on näidanud, et selline süsteem võib tugevdada näiteks rassilisi eelarvamusi.

Floridas Browardi maakonnas kriminaalse retsidivismi indeksite analüüsimiseks kasutatava süsteemi COMPAS uurimus klassifitseerib mustanahalised suure riskiga kuritegeliku retsidivismi kategooriasse. Sarnases poleemikas on osalenud ka eakate efektiga edukas rakendus FaceApp. Rakendusfilter "kaunistab" muudab kasutaja naha heledamaks.

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu