Rändluskõne hinnad langesid aprilli lõpus märkimisväärselt

Sel kuupäeval jõustuvad uued Euroopa Komisjoni kehtestatud reeglid, mis mõjutavad taas kord rändlusside hindu Euroopa Liidus, viies need lähemale tasemele, mida iga eurooplane maksab oma riigis mobiiltelefoni kasutades.

Uued tariifid on ajutised ja kehtestatud rändluse lõppemisele, mis võetakse kasutusele 15. juunil 2017. Seni ja alates 30. aprillist maksate teise ELi riiki reisides 1,14 senti minuti eest, kui teile helistatakse Portugal. Kui helistate koju, lisatakse teie siseturu baasmäärale 5 senti iga vestlusminuti kohta.

See reegel kehtib ka mobiiltelefonide Interneti-kasutamise kohta – riigisisest tariifi + viis senti iga megabaidi eest. SMS-ide saatmisel teistesse riikidesse rakendatakse 2 senti lisatasu sõnumi kohta.

Neid hindu võidakse muuta, kui kasutaja ületab operaatori vastutustundlikus kasutamispoliitikas kehtestatud piirmäära, mida pole kindlaks määratud. Selle määratluse töötab välja BEREC, Euroopa asutus, mis ühendab regiooni regulaatoreid erinevatest regiooni riikidest, ja see peaks olema teada aasta lõpuks.