Rändlustasud lõpevad isegi juunis. Euroopa jõudis üksmeelele

Rändluspäevad on nummerdatud, kuna teisipäeva õhtu valitses kauaoodatud konsensus telekommunikatsioonioperaatorite vahel võetavate tasude osas, et eurooplased saaksid helistada, sõnumeid saata ja Internetis surfata. Bloco dos 28 kaudu reisides on interneti hind kodus.

Niisiis, 15. juunil jõustusid uued reeglid ja rändlemiseks anti välja “suutäis halastust”.

Iga tehtud kõne eest maksab koduriigi operaator abonendi sihtriigi partnerile võrgu kasutamise eest 3,2 senti minutis ja tekstisõnumi eest senti.

Mis puutub mobiilsetesse andmetesse, siis iga GB eest võetakse 7,70 eurot. See arv väheneb aga igal aastal, kuni pärast 1. jaanuari 2022 peaks see stabiliseeruma 2,5 euro kohta GB kohta.

Just sel nädalal on digitaalse ala eest vastutav Euroopa volinik nõudnud Euroopa läbirääkijate paindlikkust ja hoiatanud ohu eest, et see ummikseis võib põhjustada kodanike usalduse kaotamise ELi võime suhtes täita oma kohustusi.

Avalduses kirjeldas Andrus Ansip seda konsensust kui “mõistatuse viimast tĂĽkki” ja tervitas seda positiivselt, õnnitledes huvigruppe nende pingutuste puhul.

Euroopa Komisjon selgitab, et järgmine etapp hõlmab lepingu ametlikku kinnitamist Euroopa Parlamendi ja nõukogu poolt. Pärast seda peaksid Euroopa Liidu ettevõtjad hakkama uute eeskirjadega kohanemiseks vajalikke samme rakendama 15. juuniks.