Rändlustasude lõpp on saabunud, kuid mitte veel Euroopasse

See on neljas mobiilsideoperaator Ameerika Ühendriikides ja hoiab väga konkurentsitihedal turul agressiivset poliitikat. Viimastel kuudel on T-Mobile käivitanud mitmeid kampaaniaid uute klientide ligimeelitamiseks.

Viimane aeg on operaatoriklientide rändlustasude lõpp USA-s, kõned Mehhikosse või Kanadasse. Seda meedet rakendatakse ühest nimetatud riigist kliendi reisimisel tehtud suhtluse puhul, aga ka Ameerika Ühendriikides toimuva side kohta riiki, mis hõlmab häält ja andmeid.

Kuigi rändluse teema püsib Euroopas päevakorral ja on Euroopa Komisjoni edasise tegevuse eesmärk, mis paneb 2017. aastal piirkonnale need tariifid välja surema, on huvitav märkida, et dünaamilisemal turul kui vanas Euroopas pakuvad operaatorid ise mängige seda vara, et meelitada rohkem kliente. Euroopas on ettevõtted end kaitsnud aeguvate rändlustasude eest ja väidavad, et nende tasude lõpetamine kahjustab sektorit tõsiselt.

Rändluse lõpp T-Mobile’is jõustub 15. juulil ja täiendab olemasolevate operaatorite järjekordset innovaatilist pakkumist: andmeside (Internet ja tekstisõnumid) väljaspool USA-d ilma lisatasuta. Märkus: see pakkumine kehtib ainult 2G-kõnede kohta, mis kaitseb operaatorit märkimisväärse andmekulu eest.

Samamoodi kehtib nüüd välja kuulutatud kampaania ainult neile, kes räägivad Ameerika Ühendriikides numbritele rohkem kui poole ajast, ja neile, kes nõustuvad oma sideplaanid uuele ajakohastama, kui neil on piiramatust teabest juba kasu.

Need, kes tingimustega ei nõustu, peavad lisama kuutasule 10 dollarit, et säilitada vanad piiramatu intressimääraga tingimused ja koguda uusi tingimusi. Sellest hoolimata ei paku see uus ettepanek huvi, arvestades, et 59% USA-s rändlusel toimuvast suhtlusest on suunatud Kanadale ja Mehhikole.