Räniorg on 10. Lissabon on 5, millest võib kiiresti saada 8

Bright Pixeli (BRPX) peakorteri esimesel korrusel asuvad toad müüakse välja, et kuulata Silicon Valley ühe suurema kiirendi, USA innovatsioonihälli The Founder Institute asutaja Adeo Ressi ja BRPXi tegevjuhi Celso Martinho käimist mitteametlikus vestluses ettevõtlusvaimu olulisusest. tänases maailmas.

Ressi jaoks on Lissabonis viimase kolme aasta jooksul toimunud kasvav liikumine, seda peamiselt selliste suurĂĽrituste tõttu nagu Portugali pealinnas toimuv veebitippkohtumine ja õige infrastruktuuri rajamine. Ettevõtjad näitavad aga, et Portugal vajab endiselt “kĂĽpsust”.

“Kui mõelda Räniorust kui numbrist 10, on linnad nagu Berliin ja London number 8 ning Lissabon, mis kaks või kolm aastat tagasi oli number 2, on nĂĽĂĽd 5. tasemel,” hindas Adeo Ressi. “Linn on kasvanud palju kiiremini kui muud sĂĽsteemid ja võib kolme või viie aasta jooksul hõlpsasti jõuda Londonisse või Berliini, kuid selleks peavad investorid ja idufirmad mõistma, et edu võtab aega,” hoiatas ta.

Adeo Ressi jaoks on Elon Musk ja SpaceX selle eelduse suurepärased näited. “Paljude inimeste jaoks näivad sellised sĂĽndmused nagu Falcon Heavy, maailma kõige võimsama raketi edukas käivitamine, juhtunud väga kiiresti, kuna neil on nĂĽĂĽd nähtavus. Need ideed on aga välja töötatud alates 2001. aastast, “ĂĽtles ta.

Adeo Ressi kõne ajal noogutas Celso Martinho kokkuleppel The Founder Instituudi tegevjuhiga, väites, et peale selle, et startupid ei suuda oodata koheseid tulemusi, peaksid nad proovima ehitada projekte ja leida kliente riski vähendamiseks ja edukaks. Peamiselt seetõttu, et “läbikukkumine on parim, mida idufirmad teevad,” ĂĽtles Sonae grupi inkubaatori ja korporatiivlabori juht.

Ja mida saavad idufirmad rikete kõrvaldamiseks teha? Kõigepealt peate uskuma eesmärki. “Edukad idufirmad on need, kelle meeskondadel on samad veendumused ja visiooni elluviimiseks tehakse koostööd,” ĂĽtles Ameerika ettevõtja. “Mida rohkem inimesi usub, seda tugevam on käivitusprogramm,” lõpetas ta.