Raputused: Uberi raputused ja 99 võistlusest lahkumist on neli korda kallimad

Kas kasutate linnas liikumiseks Uberit või 99-d? Kui vastus on jaatav, siis peate olema ettevaatlik löökidega, mis pole kĂĽll päris uued, kuid on palju jõudu juurde saanud. Autojuhid väldivad GPS-i rakendusi, et võistlusi kallimaks muuta, pettuses nimega Treme Treme. Kuid see ei piirdu sellega: pärast platvormi karistamist ostsid petturid võltskontosid, et reisijaid peale võtta ja raha teenida. Teistes reĹľiimides saavad nad “ĂĽle piiri minna” ja lennujaama võistlusi hõlpsamalt kätte saada.

LOE: Kuidas Uber töötab: 5 lõbusat fakti transpordirakenduse kohta

YouTube’i on rakenduse draiverid postitanud videoid, milles teised skeeme taunivad. Tunnistuste kohaselt vältisid sõitjad võidusõidu kallimaks muutmiseks GPS-i rakendusest endast, nii et teekond näis kulgevat pikemat marsruuti kui vaja. Sotsiaalmeedias on teateid, et võidusõit tuleb välja peaaegu neli korda kallim kui see, mille jaoks rakendus eelarves eelarvestas.

1/2 Treme Treme’ist: Uber ja 99 POP-draiverit on kriitilised, teised aga väldivad GPS-i, et võistlusi kallimaks muuta – Foto: Disclosure / Uber

Treme Treme: Uber ja 99 POP-draiverit on kriitilised, teised aga petavad GPS-i, et võistlusi kallimaks muuta – Foto: Disclosure / Uber

Vastuoluline skeem on nutitelefoni ja operatsioonisüsteemi algsete omaduste tõttu lihtne ja töötab ainult juhul, kui juhi telefon on Android. Ehkki näete, et trajektoor on tavalisest pikem, ei saa reisijad tabamust tõhusalt tunda, sest juht järgib GPS-i näidatud trajektoori.

Pärast võistluse lõppu, kui reisija nõuab liiga suurt summat ja helistab ettevõttele, karistatakse juhti. Sellisena on petturi konto Uberis negatiivne ja sissetulevad võistlused aitavad võlga vähendada. Leitud viis allahindluste vältimiseks on võltskontode ostmine. Selleks saavad autojuhid isegi Facebookis gruppides osta mobiilseadme koos draiverirakendusega, mis on juba sisse logitud kolmanda osapoole andmetega kontole. Nii on võimalik jätkata võistluste jäädvustamist ja petmist.

2/2 Sotsiaalvõrgustikes jagavad rakendust käitavad kasutajad oma kogemusi Treme Treme’iga – Foto: reprodutseerimine / Facebooki petuskeem

Sotsiaalmeedias jagavad rakendust käitavad kasutajad oma kogemusi Treme Treme – Photo: Reproduction / Facebooki kelmusega

Teist tüüpi pettused leiavad aset lennujaamades, kus sõitjaid peale võtta soovivad juhid seisavad pikkade järjekordade ees. Petturid aga külmutavad rakendused, et nad saaksid vähem aega kulutada kõnede ootamisele. Seega võib ootamine võtta vähem kui kolmkümmend minutit.

TechTudo võttis ühendust Uberiga, kes kommenteeris märkust. „Uber haldab meeskondi ja tehnoloogiat, et kahtlaste reise või kasutustingimuste rikkumisi jäädavalt analüüsida. Kui mõni eeskirjade eiramine on tõestatud, saab asjaosalised platvormilt diskvalifitseerida, ”seisis tekstis.

99-aastaselt eitas ta sĂĽĂĽdistusi. “99 teatas neile, et neil pole platvormil selliste tavade kohta andmeid. Autojuhid või reisijad, kellel on selle olukorra kohta tõendeid, peavad sellest teatama 99-le, et turvameeskond saaks prioriteetselt tegutseda, “ĂĽtles ta märkuses.