Rasedus- ja sĂĽnnituspuhkus: Google’i mainet raputanud memo

Google’i töötajate kirjutatud sisememotod paljastavad väidetavaid paljastusi ettevõtte diskrimineeriva käitumise kohta rasedate suhtes. 2300 sõnaga muutus tekst „Ma ei tule pärast rasedus- ja sĂĽnnituspuhkust Google’i juurde tagasi.” Viiruslik oli pärast ettevõtte sisemisele foorumile postitamist, kuna seda oli näinud ĂĽle 10 000 töötaja. Ettevõtet on kritiseeritud seksuaalse ahistamise väidete pärast, mille ta varjas selle aasta alguses.

Eelmisel nädalal emaplaadi veebisaidil postitatud memos alustas anonĂĽĂĽmseks jäänud töötaja oma negatiivsete kogemuste kajastamist ettevõtte inimressurssidega, teatades ĂĽlemuste diskrimineerivatest kommentaaridest rasedaks jäävate töökaaslaste töö kohta. Kuigi Google’i inimressursid tagavad, et kaebused ei too kaasa ettevõtte kättemaksu, pole see sama.

Memo kirjutaja väidab, et ta oli rasedana diskrimineeriv: alates agressiivsetest kõnedest ja e-kirjadest kuni tagasilĂĽkatud projektideni ning avalike solvanguteni. Google’i töötajate jaoks on see tegur, millel on tohutu negatiivne mõju tema rasedusele, seades nii tema kui ka tema lapse ohtu. Töötaja väidab ka, et ĂĽlemus ĂĽtles talle, et tema ametikoht ettevõttes pole rasedus- ja sĂĽnnituspuhkuselt naastes tagatud.

Kuigi memo autentsus, mis oli algselt avaldatud rasedate ja uute emade foorumis ja mille emaplaat on kinnitanud, pole väidete tõesus kinnitatud.

Google’i pressiesindaja Jenn Keizer ĂĽtles pressiteates ainult, et ettevõttel on “selge vastutegevuse vastane poliitika”, rõhutades ĂĽhtlasi, et kõigil töötajatel on mitu suhtluskanalit, mille kaudu nad saavad sarnastest juhtumitest teada anda, mida kohe uuritakse.