Reeglid piiravad mängude voogedastusteenuste käivitamist App Store’is

Pole uus, et Apple’i on sĂĽĂĽdistatud konkurentsivastases tegevuses või isegi turule ebaseadusliku surve avaldamises. Erinevate kaebuste hulgas võib öelda, et enamik on omavahel seotud Rakenduste pood.

Ăśkskõik, kas vanemliku järelevalve rakenduste pärssimine või nende enda rakenduste prioriteediks seadmine App Store’i otsimisel, on Apple mõnes meedias tuntud “reeglite kohta, mis kehtivad kolmandate osapoolte arendajatele, kuid mitte neile endile”. See on täpselt see, millest uus aruanne teatab Bloomberg esile, sest keskendutakse teenusele alates Voogesitus mängud.

Täpsemalt öeldes kehtestab Apple ranged piirangud seda tĂĽĂĽpi rakendustele, mis võivad App Store’i siseneda, ja ettevõtte juhistes on öeldud, et ĂĽkski kategooria „Mängud” ei saa töötada Voogesitus. See tähendab, et nagu teenus Stadia (Google’ist), GeForce (NVIDIA-lt), xCloud (Microsoftilt) ja teisi Apple’i poes pakkuda ei saa.

Loomulikult häirivad neid ettevõtteid nende teenused, mis rikuvad App Store’i juhiseid, mistõttu on iOS-is käivitamine võimatu. Vahepeal reklaamib Apple tugevalt oma mängude tellimise platvormi Apple Arcade.

Tehniliselt ei riku Apple Arcade samu reegleid kui ĂĽkski teine ​​teenus, nagu on näha App Store’i ĂĽlevaatuse juhistes:

Võite pakkuda ühte tellimust, mida jagatakse teie enda rakenduste ja teenustega, kuid seda tellimust ei saa laiendada kolmandate osapoolte rakendustele ega teenustele. Mängude tellimisel pakutavad mängud peavad olema arendaja omandis või litsentsitud (näiteks ei kuulu nad mängu avaldamise platvormi).

Nagu me teame, on Apple Arcade liitumisteenus, kus kõik mängud laaditakse alla otse App Store’ist ja avaldatakse / litsentsitakse ainult Apple’i poolt. Pealegi pole see Arcade Voogesitus: kõik pealkirjad laaditakse alla ja salvestatakse kohapeal.

Tuleb siiski märkida, et App Store’is on saadaval Apple Arcade’iga sarnane teenus: GameClub. Nagu Apple’i variant, võimaldab see teil alla laadida pealkirju, millele pääseb juurde võrguĂĽhenduseta, ja kõik valikud on litsentsitud GameClubi poolt; lisaks laaditakse kõik mängud seadmesse alla ja seega mitte Voogesitus.

Kuigi, [o GameClub] lĂĽkati Apple enne heakskiitmist tagasi 127 korda. See, kui palju vaeva näeme rakenduste Apple’i reeglite järgimise ĂĽle, pole naljaasi, see on tohutu ettevõtmine.

Huvitav on märkida ka selle reegli eripära: see mõjutab ainult mänge, mitte aga mitmesugust muud App Store’is ja teistes Apple’i poodides / platvormides saadaval olevat sisu, näiteks rakendust News (Uudised), Raamat (Raamat), jne.

Pole selge, kas Apple töötab teenusega aktiivselt lahenduse leidmiseks. Fakt on see, et ettevõtte mängupoliitika põhineb Voogesitus see on olnud kauem kui teenused nagu xCloud ja Stadia – ja Apple Arcade ise.

9to5Mac kaudu