Reisite maailmas vaid tunniga? See pole väljamõeldis, see on Elon Muski ettepanek

Praeguste ettevõtete nagu Boring Company ja SpaceX tegevjuht Elon Musk soovib ühendada kahe ettevõtte kogemused ja teadmised, et luua transpordisüsteem, mis oleks kiirem kui tema seni edastatud ideed.

Tundus, et tunnustatud süsteem, mille ta oli ette näinud ja mis oli järk-järgult tekkinud USA-s, võib olla aluseks transpordimeetodile, mis suudab kogu maailmas ringi sõita vaid tunniga.

Ideed ei pea nĂĽĂĽd tegema, kuid esimene samm on hakata parandama reisimist Los Angelsis, ravides sĂĽsteemset liiklusprobleemi linnas.

Täna hommikul The Boring Company infoseansil plaanis Elon Musk üksikasjalikult ehitada sadu mitmekihilisi tunneleid, tagades, et teekond maksab vaid 1 dollarit.

Praegune tee muudetakse pargiks, kuna kõik reisid toimuvad maa all.

Ja LA Metro’iga on juba sõlmitud leping, et jätkata esialgseid katseid, mis kõik on lubatud ilma häireta ja palju mĂĽra tekitamata.

Integreerige ĂĽlemaailmne transpordisĂĽsteem

Elon Muski idee lubada kõigil vaid üks tund mööda maailma reisida põhineb süsteemide integreerimisel, arvestades, et reisijad saavad universumi eri punktide vahel liikuda ainult Muski ettevõtte toodete abil.

Kujutage näiteks ette, et lahkute oma kodust Teslas, sisenete Lissabonis kiirekapslisse, ĂĽletate The Boring Company tunnelis Atlandi ookeani, suundute Canaverali neeme poole ja sisenete seejärel Falcon Heavy’i Marsi poole.

Kui teil pole punasel planeedil äri, võite oma Falcon 9 abil jõuda maailma teise nurka vaid 30 minutiga.

Miljardär nõuab jätkuvalt, et tema esimene eesmärk on lahendada ülekoormusprobleem linnades, kuid ta rõhutab nüüd kõigi oma arendatavate teenuste integreerimise tähtsust selle eesmärgi saavutamiseks.

Ehkki kava on idealiseeritud ja visandatud, võtab selle elluviimine siiski mitu aastat.

Lisaks paljude bürokraatlike takistuste tekkimisele sõltub see teenus ka tehnoloogia arengu kiirusest.

Tänaseks on The Boring Company ainus kaevatud tunnel mitte rohkem kui kaks miili, Teslal on oma tehases tootmisprobleeme ja rakette ei kasutata kunagi kahe erineva maismaapunkti vahel liikumiseks.

Table of Contents