Aplikasi EpiWatch

ResearchKit aitab meditsiini: arstid esitavad koos Apple Watchi rakendusega läbi viidud epilepsia uuringud

Kui Apple tutvustas ResearchKitvähem kui kaks aastat tagasi oli kavatsus, et SDK parandaks haiguste ja meditsiiniliste probleemide uurimist ning koos sellega oleks võimalik uurida selle haiguse leevendavaid või ravivaid omadusi. Meil on juba mitu näidet edukatest algatustest ja nüüd näeme veel ühte: arstid esitavad ulatusliku epilepsia uuringu, mida saab teha vaid ResearckKiti konto ja sellest tehtud Apple Watchi rakenduse tõttu.

EpiWatchi rakendus

Bostonis (USA-s) toimuval Ameerika Neuroloogiaakadeemia 69. aastakoosolekul tutvustab rühm arste oma järeldusi 598 epilepsiahaigega läbi viidud uuringu kohta, mida on Apple'i rakenduse abil jälgitud viimase paari kuu jooksul. Vaata EpiWatchi, mille on teinud tervisefirma Johns Hopkins ResearchKitist.

See uuring sisaldab peamiselt põhjuseid, miks patsientidel tekivad krambid, mida nimetatakse päästikuteks. Testis osalenud inimestel kästi iga kord, kui nad tundsid krambihoogu, avada rakendus, et nad saaksid oma pulsi ja liikumist kümme minutit registreerida. Uuringuperioodi lõpus registreeriti enam kui 1500 hoogu ja teave ühendati lühikese uuringuga pärast krampe, milles patsiendid teatasid mõne sündmuse tunnustest, võimaldades neuroloogidel koguda huvitavaid järeldusi.

Näiteks stress on vaieldamatult kõige tavalisem sündmuste esilekutsuja: umbes 37% haigushoogudest on põhjustatud sellest tegurist, samal ajal kui 18% -l patsientidest on peamine põhjus unepuudus; menstruatsioon 12%; ja ülejäänud 11% ülemäärane pingutus. Samuti õnnestus uurimistöödel eristada juhtumid erinevatesse rühmadesse, näiteks täistööajaga töötud / töötud ja füüsilise puudega inimesed, suurendades nende täpsust veelgi.

Uuringu ühe autori, neuroloogi Gregory Kraussi sõnul "aitavad kogutud andmed teadlastel paremini epilepsiat mõista ja aitavad seda haigust põdevatel patsientidel säilitada krambihoogude ajalugu". Spetsialistid lisasid, et uuringu põhieesmärk oli luua seadmed, mida saaks kasutada patsientide epilepsiaga toimetulemiseks ja võimaldada neil krambihoogude jaoks paremini valmistuda.

Ja siin, härrased, on meil tehnoloogia rakendamiseks üks õilsamaid näiteid: aitab Kas see on õige inimesed elada paremini.

(MacRumorsi kaudu)