Asma Asma dan ResearchKit dalam keynote Apple

ResearchKitiga läbi viidud uuringud näitavad, kui kogutud andmed on tõesti usaldusväärsed

TERE ResearchKit on aidanud mitut meditsiini ja patsienti, parandades erinevate haiguste diagnoosimist ja ravi. Kogutud teabe osas on endiselt kahtlusi nutitelefoni rakenduse abil saadud andmete osas. Kuid vähemalt puudutab see astma, A Looduslik biotehnoloogia näitab, et ta sai suure hulga usaldusväärseid andmeid ainult ResearchKiti abil.

Asma Asma ja ResearchKit Apple'i põhiteemal

Astma terviserakendus (astma uuringuteks), mida Apple isegi mainis ühes neist põhinumbrid selle on alla laadinud enam kui 50 000 iPhone'i kasutajat ja sellest arvust 6700 osales kuuekuulises uuringus. Selle rakenduse kaudu vastavad vabatahtlikud küsimustikele, kuidas nad astmat ravivad, lisaks teabe edastamise kohta asukoha ja õhukvaliteedi kohta. Pärast seda kontrollitakse, kas esitatud teave vastab tegelikkusele (seoses välisteguritega), mis tõendab, et andmed on tõepoolest usaldusväärsed.

Kuigi see on edukas uuring, on nutitelefonide uuringute osas siiski piiratud piirid. Näiteks usuvad teadlased, et see uuring on kõige tõhusam, kui see toimub lühema aja jooksul. Samuti on pisut tõsisemaid probleeme, näiteks valikumeetodid, madal säilitamismäär, side- ja andmeturve.

Isegi nende tegurite ja asjaolu tõttu, et patsiendid täitsid oma küsimustikud, näitasid astmauuringu andmed vähemalt selles uuringus konkreetselt suurt ohutust. Ja muidugi, teadusuuringute ilmnedes paraneb tehnoloogia üha enam arstide ja patsientide vajaduste rahuldamiseks.

(The Verge kaudu)