Retinaekraaniga MacBook Pro on kinnitatud EPEAT keskkonnaklassi alusel; iFixit ja Greenpeace kritiseerivad otsust

Retinaekraaniga MacBook Pro on kinnitatud EPEAT keskkonnaklassi alusel; iFixit ja Greenpeace kritiseerivad otsust

WWDC 2012 ajal välja lastud MacBook Pro ekraan koos Retinaga on käsitletava töötlemismahu jaoks väga õhuke. Selle kujunduse saavutamiseks peavad Apple'i insenerid kõik sisemised komponendid täielikult välja pigistama / liimima.

Seetõttu kritiseerib seda seadet iFixit, kes annab nende parendamiseks väärtuse 1/10, sülearvuti on kõige vähem remonditud ja kõige vähem ringlussevõetav.

Ehkki võrkkesta ekraaniga MacBook Prot on üsna keeruline avada ja seetõttu taaskasutada, on see siiski EPEATi klassifikatsiooni poolt heaks kiidetud. See on Apple'i jaoks oluline saavutus, kuna paljud valitsusvälised organisatsioonid ja ettevõtted kasutavad ainult keskkonnasõbraliku klassifikatsiooni järgi kinnitatud rohelisi arvuteid.

MacBook Pro koos EPEAT-i kinnitatud Retina ekraaniga

IFixiti tegevjuht ja asutaja Kyle Wiens pidas lepingut pisut kummaliseks, kui ta seisis uue MacBook Pro lammutamisel silmitsi mitme takistusega. IFixiti ajaveebi pikemas artiklis kirjutab Wiens:

Apple MacBook Pro Retina Apple on vähem kui remonditud ja kõige vähem taaskasutatav arvuti, mida olen enam kui kümne aasta jooksul leidnud elektroonilise lahtivõtmise kohta, mida on lihtsalt kontrollitud kui kuld, koos nelja teise ultraraamatuga. See otsus näitab, et EPEAT standard on lahjendatud murettekitavale tasemele.

Kui korpusesse on paigaldatud akud, salvestusseadmed, mida ei saa uuendada, ja suured trükkplaadid, mida on raske eemaldada, ei mõista Kyle, kuidas MacBook Pro sertifikaate võidab.

Ta pole ainus. Greenpeace avaldas ka oma heakskiitva ülevaate. Valitsusvälised organisatsioonid usuvad, et "raskesti vahetatavate patareidega arvutite" kinnitamine toob kaasa väiksema ringlussevõtu ja rohkem elektroonikaromusid.

Muutes toote õhemaks ja kergemaks, jättis Apple keskkonnale suure jälje. Seetõttu on selliste sülearvutite nagu MacBook Pro Retina ja MacBook Air ekraanidega heakskiidul EPEAT-sertifikaadi kehtivus küsitav.

(TNW kaudu)