Richard Stallmani 13 eepilist tsitaati

Artiklis esitatud taotlustele vastamine “Linus Torvaldsi 13 eepilist fraasi“, Selle sarja teise väljaandeni jõudsime koos GNU projekti isa ja vaba tarkvara liikumise pioneeri Richard Stallmaniga, valides meie meeskonna tehtud fraase, mis kuidagi kajastavad häkkeri ekstsentrilist meelt.

Richard Matthew Stallman või lihtsalt RMS on ühiskonnas ja tehnikamaailmas poleemikat tekitanud arvamuste ja fraaside kirjutaja, siin valime välja 13 tema kuulsat fraasi:

1 – vabadus ei ole see, keda armastada. See ei armasta kedagi.

2 – tasuta ei tähenda tasuta. (Sõna “tasuta” täpsustamine inglise keeles).

3- GNU on üks operatsioonisüsteem, Linux on vaid üks selle põhituumadest.

4- Kui näete kedagi uppumas ja oskate ujuda, on teil moraalne kohustus ta päästa, välja arvatud juhul, kui üks neist on George Bush või Aznar.

5 – Steve Jobs, teerajaja arvutite vanglateks muutmisel.

6 – (Riigi) valitsus peab suveräänsuse taastamiseks investeerima vabatarkvarasse.

7 – Mis sa arvad, miks Microsoft kingib Windowsi operatsioonisĂĽsteemi tasuta koopiaid koolidele ja lastele? See on nagu sõltuvust tekitava ravimi manustamine, esimene annus on tasuta, sõltuvusse sattudes peate maksma.

8 – praegu usume, et sõbra aitamine (kodeerimine) on moraalselt samaväärne laeva rĂĽndamisega. Nad kutsuvad meid piraatideks.

9 – iga otsus, mis suunab kedagi väärtuste ja eesmärkide poole. Inimestel võib olla palju erinevaid eesmärke ja väärtusi: kuulsus, kasum, armastus, ellujäämine, nauding ja vabadus on vaid mõned neist eesmärkidest, mis heal inimesel olla võivad. Kui eesmärk on aidata nii teisi kui ka iseennast, nimetame seda idealismiks.

10 – Prostitutsioon, abielurikkumine, nekrofiilia, zoofiilia, lapsporno omamine ja isegi intsest ja pedofiilia … peaks olema seaduslik, kui te kedagi ei sunni. Need on ebaseaduslikud ainult eelarvamuste ja kitsa mõtlemise tõttu.

11 – Linus Torvaldsi auhinna saamine vaba tarkvara sihtasutuse eest LinuxWorld99-s on peaaegu nagu Han Solo auhinna andmine Mässuliste Alliansile.

12 – Kui hindame oma vabadust, saame seda kaitsta ja kaitsta.

13 – Tulevik sõltub meie filosoofiast.

Ja kas teadsite seda Stallmani fraasi juba? Järgmise peatükiga kaasneb John McAfee tsitaat, nagu soovisite, kuid võite siiski oma arvamuse jätta. Millist tehnilist isiksust soovite eepiliste fraaside põhjal kokku panna? Jäta oma ettepanekud ja näeme varsti!

Selle artikli lause allikas: Magarciaguerra, es.wikiquote.org, tuxpepino, akifrases ja stallman.org