Riik pidas Microsofti lepingut uuesti läbi ja säästis aastas 3 miljonit eurot

Suuremate avaliku halduse teenusepakkujatega sõlmitud lepingute üleilmne läbirääkimine on muutunud valitsuse 2011. aastal esitatud ratsionaliseerimise ja IKT-ga seotud kulude vähendamise ülemaailmse strateegilise kava (PGETIC) üheks sekkumisvaldkonnaks, mis peaks 2016. aastaks säästma eeldatavalt 3 miljardit eurot.

Tarkvara valdkonnas on esmatähtsad Microsoft, Oracle ja SAP, mis on kolm kõige esinduslikumat tootjat avalikus sektoris. Microsoftiga olid läbirääkimised lõpule viidud ja võimaldasid tootjaga kokku hoida umbes 12% aastasest tootmiskulust, umbes 3 miljonit eurot.

Läbirääkimised Oracle’i ja SAP-iga on arenenud staadiumis ning need tuleb lõpetada selle aasta lõpust kuni 2015. aasta esimese pooleni, ĂĽtles TeK-le AMA esindaja AndrĂ© Vasconcelos PGETIC-i täitevkomitees.

“Microsofti ja Oracle’i puhul hajutatumalt, kuna on palju organisatsioone, kes kasutavad selle tootja lahendust, on SAP-i puhul kontsentreeritumalt ettevõtted, mis genereerivad tohutuid arveldusmahte” AP-ga, tunnistab vastutav isik vastus.

Läbirääkimised tarkvaratarnijatega põhinevad juba läbi viidud litsentsimise ja sellega seotud hooldusega seotud kulude uuringutel ning hinnangutel iga tootja tootega seotud nõuete arengule.

Lisaks tarkvarale maksavad side- ja IT-infrastruktuuri haldamise lepingud riigile suuri kulutusi IKT valdkonnas, mis on samuti määratletud esmatähtsa sekkumisena ja mida vaadatakse läbi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira