Riiklik andmekaitsekomisjon lükkab AI PSP videovalve taotluse läbi

Avaliku julgeoleku politsei (PSP) palus valitsuselt luba vähemalt kahes linnas Portimãos ja Leirias paigaldada tehisintellekti videovalvesüsteemid, mis võimaldavad eelkõige inimesi otsida füüsiliste omaduste või soo põhjal. Kuid selle tehnoloogiaga videokaamerad ei ole rahul riikliku andmekaitsekomisjoniga (CNPD), kes ei suuda neid installida siduvas arvamuses, millele on alla kirjutanud oma president Filipa Galvão, kes on tekstide raportöör.

Selle uudise edastas sel teisipäeval TSF, mis tagab, et ta tutvus dokumentidega. Raadio jaoks kinnitas CNPD allikas, et see on esimene kord, kui üksus kommenteerib seda tüüpi tehnoloogia kasutamist videovalves pärast siseministeeriumi nõutavat arvamust.

Kuid mis on CNPD näiliselt kurjakuulutav süsteem? TSF-i andmetel võimaldab see tehnoloogia eelkõige inimeste otsimist nende füüsiliste omaduste, soo, riiete või juuste värvi põhjal. Selleks kasutab see tehisintellekti, pehmet tuvastamist ja masinõpet.

Komisjon leiab siiski, et kavandatav sĂĽsteem “tähendab inimeste ja nende harjumuste ja käitumise ulatuslikku sĂĽstemaatilist kontrolli ja jälgimist, samuti inimeste tuvastamist fĂĽĂĽsiliste omadustega seotud andmete põhjal, vaieldamatu”, vastavalt CNPD-le “suurt ohtu põhiõigustele. andmekaitse ja isikliku elu austamine ”, samuti eraelu puutumatus ja vabadus.

CNPD on sõltumatu haldusüksus, kelle volitused töötavad Vabariigi Assambleega

Raadio andmetel purustas CNPD nõudluse, rääkides isegi “suurest ohust kodanike privaatsusele mitte ainult kogutava teabe hulga ja tĂĽĂĽbi, vaid ka piltide standardiseeritud analĂĽĂĽsiprotsessi läbipaistmatuse tõttu”.

Eesmärk on paigaldada Portimãosse ja Leiriasse üle 100 tehisintellektiga kaamera

PortimĂŁo projekt näeb ette 61 kaamera paigaldamise, neist 10 linnas ja 51 Praia da Rochas, ajal, mil suplusala laiendatud videovalve tekitab endiselt kahtlusi. Sellega seoses rõhutatakse argumendis, et see on “ala, kus inimesed kõige rohkem kokku puutuvad, seetõttu on selle sĂĽsteemi kasutamisel vaja suuremat ettevaatlikkust”.