Riiklik julgeolekubĂĽroo sertifitseerib uued Samsung Galaxy nutitelefonid ja tahvelarvutid

Esimene sertifikaat anti välja 2018. aastal pärast funktsionaalset ja krüptograafilist hindamistesti, mille viis läbi Adyta, spin-off Porto ülikoolist koostöös rahvusliku julgeoleku bürooga (GNS), kuid sellest ajast alates on sertifitseerimisprotsess korraldatud Samsungi turule toodud uutele seadmetele. .

Selles viimases sertifitseerimisprotsessis on valideeritud mitu uut nutitelefoni ja tahvelarvutit, kuid veel mitte SAPO TEKi testitud Samsung S20. Selle uue sertifikaadiga lisati Rahvusliku Julgeolekuameti pitseriga seadmete nimekirja nii Galaxy Note10 + ja Note10, Galaxy Tab S6 ja S5e tahvelarvutid kui ka Galaxy Xcover4S ning mudelid A20e ja A10. Uus S20 peab olema sertifitseeritud hiljem sel aastal, teisel analĂĽĂĽsimomendil, mis toimub tavaliselt aasta keskel.

See on sertifikaat, mis täiendab teisi Samsungi rahvusvaheliselt ja teistelt turvaagentuuridelt saadud turvalisuse valideerimisi ning kinnitab 2013. aastal käivitatud ja kaubamärgiga nutitelefonidesse ja tahvelarvutitesse integreeritud Samsung Knoxi platvormi kõrget turvalisuse taset.

“Ettevõtete ja avaliku sektori jaoks on turvalisus kasvav probleem,” ĂĽtles Samsungi Nuno Almeida SAPO TEK-ile ja lisas, et ettevõte teeb Samsung Knoxi integreerivate projektidega koostööd mitme ettevõttega. Kuid vastutav isik tagab ka selle, et sertifitseerimine on lõpptarbija jaoks eristav element, otsustades, millist nutitelefoni osta. “See on mĂĽĂĽgikohtades kergendus, kuna kasutajad tunnistavad kiibilt rakenduskihile liikuva turbepoliitika usaldusväärsust,” lisas ta.

Portugalis on Samsung Knoxi kasutavate ettevõtetega mitu kasutusjuhtumit, kuid mitte kõik pole avalikud. Oeirase omavalitsus, Assooride kohalik omavalitsus ja Delta on mõned näited, mille tõi välja Nuno Almeida, kuid riigihaldusest ja peamistest Portugali pankadest on palju rohkem üksusi, kes on teie rakenduse ohutuse tagamiseks süsteemidele kihlvedude korraldamise organisatsioonide loendis.

Riikliku julgeolekubüroo (GNS) seadmete sertifitseerimise protsess tugineb Porto ülikooli spin-off-ettevõtte Adyta hinnangule, mille eksklusiivne pealinn on Portugal. Ettevõte esitas terminalidele ranged funktsionaalse hindamise testid koos krüptograafiliste garantiidega, mis GNS-i kehtestatud nõuete kohaselt tõestasid nende kõrget ja puutumatut turvalisuse taset.

Hindamine hõlmab ka Androidi operatsioonisüsteemi värskendamise protsessi, täpsemalt käepigistus krüptograafiline allkiri, Samsung Knoxi usaldusväärsus tundlike andmete turvalises kapseldamises, ei võimalda juurdepääsu pahatahtlikele mobiilirakendustele, samuti kontrollida voogu Androidi turvalisel käivitamisel.

Samsung Knoxi platvormist on saanud üks Samsungi panuseid turvalisuse tagamiseks. See käivitati 2013. aastal ja rakendab turvakontseptsiooni, mis algab kiibist ja integreerib mitu kihti kaitse- ja turvamehhanisme, mis kaitsevad seadmeid sissetungi ja pahavara katsete eest, mis on viimastel aastatel üha enam suunatud ka operatsioonisüsteemidele. Android.

Toimetuse märkus: Samsung Knoxi vabastamise kuupäeva osas tehti parandus