Riiklikke häälte arhiivi – omaaegset saiti – kutsuti ĂĽles avalikke ja eraõiguslikke ĂĽksusi

Ministrite nõukogu 2019. aastal vastu võetud resolutsiooniga tehtud Riikliku Häälearhiivi ülesanne on välja töötada kõik toimingud, mis on vajalikud usaldusväärsetele dokumentidele keskenduva arhiivi loomiseks. Kõigil teadaolevatel või loodud meediumitel, süsteemidel või vormingus salvestatud hääl lugege oma missiooni lehel.

Praktikas on arhiivide eesmärk salvestada ja kataloogida ning pakkuda juurdepääsu kunstilistele, teaduslikele või dokumentaalsetele helidokumentidele. Kogumik salvestatakse edaspidiseks kasutamiseks. Ja hääli on palju, mõned neist on tunnistatud riigi või kogukonna peamiseks pärandiks, mis kõik on ajaloolised ja teaduslikud allikad.

Tänane veebisait

Esimeses etapis määratleb töörühm rahvusvahelisel tasandil usaldusväärsete arhiivide osas kasutatavate standardite reeglid ja head tavad. Samuti on selle eesmärk koostada loetelu olulistest dokumentidest, mis on seotud ajaloo, teaduse või kultuuriga. Töörühma ülesanne on seega võtta ühendust üksustega, nagu muuseumid, raadiojaamad ja mitmesugused nii avalikud kui ka eraettevõtted, kellel on asjakohane hääletamismaterjal.

Nüüd on National Voice Archive saidil näha mitmeid digitaliseeritud näiteid, näiteks Joo Nevese armee poolt 8. augustil 1918 Merseburgi vangilaagris lindistatud muusika. Siin on tsitaat Amlia Rodrigues'i Gaivota fado, samuti esimene teatis Movimento das Foras Armadaselt, loetud Joaquim Furtado poolt 25. aprillil 1974.