RIMi BlackBerry 10 kuulutati ametlikult välja 30. jaanuaril

Research in Motion (RIM) tähistab ettevõtte mobiilse operatsioonisüsteemi uue versiooni BlackBerry 10 (BB10) ametliku väljakuulutamise kuupäeva 30. jaanuari 2013. Samuti esitletakse kahte esimest BB10-ga varustatud mobiilseadet.

RIM-i avaldatud pressiteate kohaselt toimub BlackBerry 10 turule toomine samaaegselt mitmes kohas üle maailma, mis näitab ettevõtte ambitsiooni demonstreerida ülemaailmselt, et kaubamärgil võib siiski olla mobiilsõjas sõna sekka öelda.

„Meie meeskond on väsimatult töötanud selle nimel, et tuua klientideni uuenduslikke funktsioone koos stiilse brauseri, rikkaliku rakenduste ökosĂĽsteemi ja keerukate mitme ĂĽlesandega. Kõik see integreeritakse erinevasse kasutuskogemusse – BlackBerry Flow -. kõigist turul olevatest nutitelefonidest, ӟtles RIMi tegevdirektor Thorsten Heins avalduses.

Kõik nutitelefonide funktsioonid ja ülemaailmne kättesaadavus selguvad 30. jaanuari üritusel, kuid ettevõte ei maininud hinna avaldamise võimalust samal ajal. Rahvusvaheline ajakirjandus edastab teavet selle kohta, et uus BlackBerry nutitelefon peaks turule jõudma alles 2013. aasta märtsis.

Eeldatavasti kuuluvad turule lastud seadmed kategooriatesse “L seeria” ja “N seeria”, esimesena nutitelefonid kõik-puudutus ja teine ​​on QWERTY klaviatuuriga nutitelefon, mis on ĂĽks RIM-i kaubamärgi piltidest mobiilses universumis.

Uue BB10-ga kinnitab Kanada ettevõte, et ta on pühendunud võimalusele luua mobiilseadmete jaoks täielik ökosüsteem, tagades samal ajal meelelahutuse, multimeedia ja äriturule ka spetsiaalse ruumi.

BlackBerry 10 mobiilseadmeid testib kogu maailmas viiskĂĽmmend operaatorit ning need on USA-s heaks kiidetud kasutamiseks osariigi ja valitsusasutuste poolt.

Research in Motioni uus mobiilne operatsioonisĂĽsteem on ĂĽles ehitatud algusest peale ja see on inspireeritud BlackBerry Playbook OS-ist. OperatsioonisĂĽsteemi suur uudsus on kasutajaliidese tasemel, kus rakenduste vahetamine, rakenduste haldamine ja teatised lihtsustuvad seadme ekraanil olevate lihtsate Ĺľestide abil.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi