Rodrigo Costa sõnul pole MVNO edukas mudel riigis probleem

“Täna on meil MVNO (virtuaalne mobiilsideoperaator), kes on pidanud läbirääkimisi riigis, kus pole selle mudeli toimimiseks suuremat muret.” Portugali Kommunikatsiooniliidu korraldatud ĂĽrituste tsĂĽkkel.

Ametnik vastas publiku kĂĽsimustele selle kohta, et Zon ei taotlenud neljanda põlvkonna mobiililitsentsi, tagades sellega mobiilsidevõrgu toimimise ja täiendades telekommunikatsiooniteenuste pakkumist selles piirkonnas. Rodrigo Costa selgitab, et turul olevaid tingimusi arvestades on Zonil hea lahendus lahendusega, mille ta on teinud mobiilside oma klientidele kättesaadavaks tegemiseks (Vodafone’i võrgu kasutamise leping), kuigi ta tunnistab, et seda reguleeriv reegel on Portugali MVNO. liiga ambitsioonikas.

Muudel Euroopa turgudel on virtuaalsed mobiilsideoperaatorid võitnud märkimisväärse turuosa. Portugalis ei taga MVNO 2-protsendilist osalust.

Samuti kordas Rodrigo Costa, et Zon ei taotlenud mobiililitsentsi, kuna leidis, et võistlus oli kavandatud “reeglitega, mis ei taga edukaid tingimusi kõigile, kes soovivad osaleda”. Mõlemat tingimust arvestades leiab ta, et Zon töötab selle nimel, et teha oma tööd võimalikult hästi, “et meie mööbel ei teeks oma tööd paremini, sest me ei saa seda teha”.

Zoni presidendi ettekanded üritusel keskendusid sektori arengule viimase kaheteistkümne aasta jooksul. Abonentide arvu suures kasvus, millega ei kaasne näiteks tulude kasv. Regulaatori koostatud arvud toetavad esitlust, mis näitab, et telekommunikatsiooniturg (analüüsi keskmes on eluasemeturg) kaotas 12 aastaga 2% oma väärtusest. Aastatel 2007–2011 oli see langus veelgi olulisem ja kasvas 9% -ni.

Järgnevateks aastateks prognoosib Rodrigo Costa, et turg pĂĽsib “väga atraktiivne”, kuid rõhutab ka ebakindlust. “Olen kindel, et meil on raskeid aastaid.”

Tavapärases stiilis, vältides võrdlusi konkurentsi või kriitikaga, leiab Rodrigo Costa, et kõik turuoperaatorid on andnud oma panuse “erakordsesse töösse”, mille tulemuseks on viimastel aastatel võrgu moderniseerimine ja uute pakkumiste pakkumine. .

Zoni puhul oli endine PT Multimédia, mis oli üks peamisi väljakutseid, rõhutas ta, võrgu ümberkujundamine, et investeerida kaasaegsematesse tehnoloogiatesse, mis võimaldaks tal ületada vana tehnoloogia piiranguid ja toetada paremini ettevõtte kliendibaasi kiiret kasvu. See panus võimaldab “protsesse ja süsteeme muuta” ning parandada vead, mis muutsid vana Cabo TV suure rahulolematusega ettevõtteks, jättes oma jälje ettevõtte mainesse.

Pöördepunktiks, mille tõstis esile Rodrigo Costa, oli teenuse Iris käivitamine. Zoni integreeritud WiFi-levivõrgu konsolideerimine, mis nüüd on kokku 500 000 pöörduspunkti, või hiljutine Timewarpi käivitamine on muud hetked, mis on jaoturina esile tõstetud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira