Rohkem jõudlust vanemate ACO-ga AMD-protsessoritega

Varjuri kompilaator ACO (Amd koostaja) Valve väljatöötatud eesmärk, mille eesmärk on parandada mängude jõudlust Linuxis AMD graafikakiibidel, muudeti hiljuti ühilduvaks GCN 1.0 mikroarhitektuuri vanemate GPU-dega ja näitas mängude jõudluse kasvu kohe 9%.

See artikkel keskendub täielikult ACO shader-kompilaatorile ja järgmise sisu täielikuks mõistmiseks on väga oluline, et teaksite, mis see on. Kui te pole sellest kunagi kuulnud, soovitan tungivalt lugeda artikkel et me oleme selgitanud, kuidas see juhtub ja milliseid eeliseid ACO võib pakkuda “juhuslikele” kasutajatele.

Nagu oleme siin blogis öelnud, on ACO Linuxis mängimise osas andnud väga häid tulemusi, kuid veel mõni päev tagasi ei olnud sellel hea ühilduvus vanema riistvaraga, alates GCN 1.0 mikroarhitektuurist (perekond Oland, Roheneemesaared, Pitcairn ja Tahiti).

Kuid viimastel päevadel on Mesa Draiveri arendajad lisanud tarkvarasse uue koodirea, mille tulemuseks oleks pidanud olema vanemad graafikaprotsessorid, näiteks mõned HD7000, R5, R7 ja R9 seeria mudelid, et ACO-ga palju paremini ühilduda.

Nagu näeme allpool mõnes testis, mille tegi Phoronix, mängudes Rise of the Tomb Raider ja Shadow of the Tomb Raider, kasutades ainult ACO-d, on märgata kaadrisageduse kasvu umbes 9%.

Alloleval pildil näidatud test viidi läbi Radeon HD 7950-l, kasutades Rise of the Tomb Raideri enda võrdlusnäitajaid, graafika kõrge ja 1080p eraldusvõimega.

Tomb Raideri tõus
Tomb Raideri tõus
Tomb Raideri tõus

Järgmisena näete ülaltoodud testi, kuid nüüd on graafika kvaliteet kõige madalam.

Tomb Raideri tõus
Tomb Raideri tõus
Tomb Raideri tõus

NĂĽĂĽd läheme ĂĽle testid, mis viidi läbi 1080p-s Shadow of the Tomb Raideri võrdlusalusega, samuti Radeon HD 7950-ga, kõigepealt graafikaga “kõrgemal” ja seejärel “madalaimal”.

Tomb Raideri võrdlusvari
Tomb Raideri võrdlusvari

ACO uus rakendus on Mesa Driver 20.0 (arendamisel olev versioon / ebastabiilne), mida saab kasutada Fedora, Mint, Ubuntu ja derivaatide puhul. järgige selles artiklis toodud juhiseid.

Arvestades, et ACO kasutamiseks AMD GPU-des, mis on vanemad kui GCN 1.0 ja 2.0 mikroarhitektuur, tuleb AMDGPU draiver lubada. Kui te ei tea millist draiverit kasutadavõi kuidas “õiget” aktiveerida, meil on juba probleemide lahendamiseks valmis artikkel. ?

Viimane Diolinuksi reedene saade me tegime (mida saate allpool täielikult kontrollida), ĂĽks minu 2020. aasta “ennustusi” on astuda ACO kaudu Linuxi mängude jõudluses suur samm. Muidugi on liiga vara selles kindel olla, aga kui jätkan selle kiirusega, saan jõud ĂĽhendada Ricardo (CanalOCaraDoTI) meeskonnas “Avatud lähtekoodiga gurud”. ?

NĂĽĂĽd on teie kord esitada oma arvamus ja võib-olla isegi teha oma “ennustused” ACO ja Linuxi mängude tuleviku kohta. Ă„rge jääge märkamatuks, jagage oma arvamust allpool toodud kommentaarides! ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.