Rohkem kui 800 Briti valitsuse arvutit “kadunud”

Ametlike aruannete kohaselt on Ühendkuningriigi valitsus alates viimastest seadusandlikest valimistest 2015. aasta mais teatanud vähemalt 1000 sülearvuti, lauaarvuti ja digitaalse salvestusseadme kadumisest.

Suurbritannia teabevabaduse seaduse alusel saadud aruande tulemused näitavad, et kaitseministeeriumis on viimase pooleteise aasta jooksul kadunud rohkem kui üks arvuti päevas, kokku 759.

Kaitseministeerium teatas, et ignoreerib 328 andmekandja olemasolu, sealhulgas CD-sid, DVD-sid ja USB-mälupulki.

Ăśks Ăśhendkuningriigi valitsusministeerium, kes on tunnistanud arvutimaterjali “kaotamist”, on töö- ja reformiministeerium, täpsemalt 42 arvutit ja kaheksa pastakat.

Kõik ministeeriumid ei vasta teabenõuetele, ei kasuta muid seadusi ja need, kes vastavad, ei avalda, kas kadunud või varastatud arvutimaterjal sisaldab tundlikke ja väidetavalt konfidentsiaalseid andmeid.

Uurimistulemused pärinevad ajast, mil Ühendkuningriigil on selge vaade iseendale, just seetõttu, et ta on vastu võtnud seadusi, mis annavad riigile volitused enneolematu järelevalve üle oma kodanike üle, mille Euroopa Kohus on hukka mõistnud.