Rooma kogunevad eksperdid, et hinnata planeedi kaitset asteroidide vastu

Euroopa ja Ameerika Ühendriikide ühismissiooniks nimetatakse akronüümi AIDA poolt tuntud asteroidi mõju läbipainde hindamist ja sellel on konkreetne eesmärk: vahetada asteroidide paari Didymos orbiit Maa ja Marsi vahel.

Didymos on binaarne asteroidide süsteem, mis koosneb 800 meetri läbimõõduga peamisest asteroidist Didymain ja väiksemast 170 meetri läbimõõduga asteroidist, mis pöörlevad oma orbiidil ja kannavad nime Didymoon.

ESA ja NASA kavatsevad kasutada kosmoseaparaati asteroidide süsteemi vastu. Seejärel uuritakse teises uurimises löögikohta, püüdes koguda kokkupõrke mõju kohta kõige rohkem andmeid.

Siin on mõlema poole panus: Ameerika kosmoseagentuuri poolel on praegu ehitamisel olev kosmoseaparaat DART, mis peab testimiseks valmis olema kahe aasta pärast, ja Euroopa kosmoseagentuuri poolel järelanalüüsi eest vastutav HERA missioon. mõju. Mõlema faasi kaasamiseks järgitakse mõnda CubeSatsi järgmist.

HERA tech Didymoses HERA tech Didymoses krediit: ESA

2022. aasta septembriks kavandatud kokkupõrkega Didymosega saab järgmisel nädalal Itaalias Roomas peetaval kolmepäevasel kohtumisel jagada edusamme ja ka asteroidipaari kohta saadud uusimaid teadmisi “nõela löömiseks”.