Rootsi ettevõte annab töötajate kätte kiibid kaartide asendamiseks

Rootsi ettevõte annab töötajate kätte kiibid kaartide asendamiseks

Stockholmi epitsenter on Rootsi pealinnas uus innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus. Kosmose avamine toimus sel nädalal, kuid üks peamisi asju oli asjaolu, et töötajate käes olid implanteeritud kiibid ID-kaartide asendamiseks.

RFID-kiip – raadiosagedustuvastustehnoloogia – võimaldab avada hooneuste turvasĂĽsteemi ja tagab ka autentimise mitme tööriistaga – näiteks koopiamasinaga.

Kuid tulevikus on eesmärgid ambitsioonikamad, kuna Stockholm Epicenteri element soovib, et süsteem jääks sööklas tehingute jaoks kasutusele ja kõrvaldaks ettevõttes PIN-koodid ja paroolid.

Briti ajakirjanduse andmetel on ka eesmärk hankida kiip mobiilseadmete rakendustega suhtlemiseks.

Praegu on innovatsioonikeskuses umbes 700 elementi, mis on oma jõud ühendanud kiip käes, kuid ühe ettevõtte juhi jaoks on ambitsioon palju suurem: eesmärk on näidata, et tehnoloogia töötab, on otstarbekas ja suured üksused, näiteks valitsus või Google, peavad kinni samast süsteemist.

Kiipe implanteerivad professionaalsed tätoveeringukunstnikud ja sĂĽsteem vastutab biohäkkimisele spetsialiseerunud grupi eest – tehes tehnoloogias selleks kasutatavad “bioloogilised” muudatused.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi