Rosetta 2 ei toeta rakenduse virtualiseerimist; IOS-i rakendus on saadaval Mac App Store’is

Ametliku teadaandega alates Apple räniOn täiesti loomulik, et aja jooksul ilmub ĂĽksikasjalikum teave ĂĽlemineku kohta Macilt Apple’i kiipidele – eriti selle nädala jooksul koos WWDC20 arendaja seansiga.

Allpool koondame mõned uued üksikasjad projekti kohta.

Rosetta 2

SEE Rosetta 2, nagu põhiavas teatati, on utiliit MacOS Big Sur, mis on loodud Apple Silicon kiipidega Mac-arvutites töötavate kohandamata rakenduste (st Inteli x86_64 baasil) loomiseks – nagu ka algne Rosetta, võimaldas see viimase kĂĽmnendi jooksul PowerPC jaoks rakendusi töötab Inteli kiipidega Mac-arvutites.

Apple'i ĂĽleminek ARM-kiipidele

Kuid eile vabastati Rosetta 2 oluline piirang: utiliit ei tööta virtualiseerimise rakendus rakendus või operatsioonisüsteem.

Teisisõnu: rakendusele meeldib Paralleelselt või VMware, kui neid ei värskendata Apple Siliconiga loomupäraseks kasutamiseks, ei tööta need ka tulevastel Macidel. Põhjendus on lihtne: kuna see rakendus loob Mac-i sisse virtuaalse masina “võõraste” operatsioonisĂĽsteemide ja rakenduste käitamiseks, ei saa Rosetta 2 koodi otse tõlkida. Samuti ei saa utiliit laiendusi käivitada tuum (Lõppude lõpuks on Apple selle katkestanud).

Jutt virtualiseerimise rakendustest tekitab kindlasti kĂĽsimusi Boot Camp – või täpsemalt jooksmise võimalusest Windows omakeelne Macis Apple’i kiibiga (kasutades ARM-i platvormi). Apple pole seda aga kommenteerinud: seni ainult Linux tsiteeritud ĂĽhilduva operatsioonisĂĽsteemina. Peame ootama.

Rakenduste pood

Selle uue ĂĽlemineku ĂĽks suur hĂĽpe kassil on see, et Apple’i kiipidega saavad Macid loomulikult käitada iPhone’i või iPadi jaoks loodud rakendusi – ei muundamist, ei Mac Catalystit ega midagi. Sellega saab Apple’i arvutipere maailma suurima rakenduste ökosĂĽsteemi ilma, et arendaja peaks lihaseid liigutama.

IOS-i rakendus töötab macOS Big Suris

WWDC20 seanss annab selle kohta veel ĂĽksikasju – ja eriti selle kohta Rakenduste pood kõige keskel. Põhimõtteliselt, kui arendaja esitab rakenduse poodi, on see automaatselt saadaval ka Mac App Store’is. Arendajad haldavad oma rakendusi nagu tavaliselt App Store Connectis ja sama on ka kasutajatel Rakendusesisesed ostud saadaval kõikidel platvormidel.

Kuid kättesaadavus pole kohustuslik: kui arendajad eelistavad oma rakendusi Macist eemal hoida, saavad nad valiku tĂĽhistada “IOS-i rakendus Macis” App Store Connectis. Eeldatavasti on see kasulik rakenduste puhul, mis vajavad toimivat telefoniliini, näiteks WhatsApp.

Väärib märkimist, et iPhone’is / iPadis olevate rakenduste Macis loomuliku käitamise võimalus kehtib loomulikult ainult tulevastele Apple Siliconiga varustatud arvutitele. Siinkohal pole kogu Maci liinil midagi muutunud.

· • ·

Kes on põnevil? ?

MacRumorsi kaudu