Rover Curiosity uurib Marsi "kĂĽlmunud" maastikku

Rover Curiosity uurib Marsi “kĂĽlmunud” maastikku

Nagu arvuti kõnepruugis öeldakse, oli Curiosity Rover “lollakas” ja lakkas reageerimast selle rutiinile, ettevaatusabinõuna isegi “kĂĽlmutas”. See ei ole fĂĽĂĽsiline ega mehaaniline, vaid tarkvara probleem, mida tehnikud nimetavad “suhtumise kaotuseks”. Teisisõnu, Rover ei olnud enam teadlik oma jäsemetest ja keskkonnaorientatsioonist.

Uudishimu salvestab teie keha iga liigese funktsiooni mällu, tuvastades nii, millisel instrumendil on käeots ja selle suund. Mällu salvestab see ka ideid selle ĂĽmber toimuvast, et ĂĽletada väikesed takistused või kivid ning takistada kaamerat otse Päikese poole suunamast. Selle “teadlikkuse” kaudu vältis Rover oma käele löömist. näiteks suurtel kividel. Uudishimu hindab kogu seda teavet enne oma liikmete masinate käivitamist, et vältida mis tahes kahjustusi, mis võivad seda kahjustada.

Nagu NASA Marsi uurimisprogrammi ajaveebis kirjeldatud, vajavad ohutusmeetmed täpseid teadmisi Roveri positsiooni kohta keskkonna suhtes ja on häid inseneritavasid silmas pidades hädavajalikud. Ja see hoidis uudishimu punase planeedi uurimisel aastaid turvalisena.

tek curiosity “data-title =” tek curiosity – uudishimu Rover uurib Marsi maastikku “kĂĽlmunud” – SAPO Tek “> uudishimu tek

Selles mõttes kaotas Rover oma lõplikus tegevuses orientatsiooni. Teadlased on jõudnud järeldusele, et mõned nende suhtumised on valed ja seetõttu ei saa nad oma rutiini ohutushinnangut läbi viia. “Hädaabimeetmena” peatub robot ja “tardub” oma kohale, kuni hoiak taastub. Kuna uudishimu on meeskonnaga jätkuvalt ĂĽhenduses, saavad tehnikud toimuvast aru saada ja leida lahendusi selle parandamiseks ning sarnaste probleemide vältimiseks tulevikus.

Uudishimu on Marsil ringelnud enam kui 7 aastat, olles ĂĽletanud kaks aastat, mille jaoks see oli mõeldud. Eelmise aasta augustis oli Curiosity robot läbinud 21 kilomeetrit mööda Mars Gale’i kraatrit, ronides 358 meetri kaugusele Sharpi mäest, luues päikeseloojangu moodi maailmakuulsa maastiku, mida maapealne silm pole varem näinud. sellel planeedil on päike sinine.