Roveril Curiosity ei õnnestunud Marsilt andmeid saata. NASA muudab teie “aju”

Rover Curiosity maandus Marsil 2012. aasta augustis, olles mitu kilomeetrit uurinud “kõndinud”. Kuid kartmatute maadeavastajate jaoks ei lähe kõik alati libedalt ja 2016. aastal otsustas kosmoseaparaat teha “uinaku”, jättes NASA insenerid selleks ajaks ettevalmistamata, kinnitades vee olemasolu punasel planeedil.

USA kosmoseagentuur on nüüd paljastanud, et nädala jooksul oli vaja operatsioon roverilt teisele arvutile vahetada, kuna teadusandmeid ei olnud võimalik salvestada alates 15. septembrist. Eesmärk on viia põhiarvutis läbi täielik diagnoos ja selgitada välja, mis tehniline põhjus tõrke põhjustas.

NASA selgitas, et enamik uurimislaevu ja ristlejaid olid varustatud kahe üleliigse arvutiga, mis olid tähistatud A- ja B-küljega, ning jäävad tööle, kui kumbki neist ebaõnnestub. Sel juhul juhib uudishimu partei B, see muudetakse nüüd küljele A, samaks, mis algselt tegutses pärast planeedile maandumist.

Agentuuri sõnul jääb rover terve ja võtab vastu tellimusi, saates piiratud teavet, mis on salvestatud tema lĂĽhikestesse mälumoodulitesse. Tundus, et probleem mõjutab pikaajalisse sĂĽsteemi sisse logitud teavet – sellist päevikut, mille insenerid pidid diagnoosima.