Häkkerid ründasid pornosaite ja avaldasid andmeid 72 000 kasutaja kohta

Rünnakute käigus leiti sõjaväe- ja luureteenistuse liikmete andmeid

Internetis on avaldatud tuhandeid ÜRO liikmete, poliitikute, politsei ja luureteenistuse liikmete e-posti aadresse ja paroole, avaldas The Guardian täna.

Veebis avaldatud andmetele on lihtsam juurdepääs pärast häkkerirühma Anonymous poolt jõulude ajal rünnatud rünnakut, mis võimaldab juurdepääsu spetsialiseeritud turvakonsultandi Stratfor andmebaasile, millel on lingid mitmetele volitatud agentidele Ameerika Ühendriikides ja mujal. .

See tegevus toob Interneti-teavet 221 Suurbritannia sõjaväelaselt ja 242 NATO riigilt samast riigist, sealhulgas peaministrile väga lähedastelt ametnikelt, näiteks luureteenistuse liikmetelt või nõustajatelt. Mõju on kõige suurem Ameerika Ühendriikides, kus rünnakute all kannatanute arv poliitiliste või sõjaliste otsuste tegemise keskuste lähedal on veelgi suurem.

Detsembris väljakuulutatud rĂĽnnaku käigus paljastati Stratfor’i veebisaidi andmeid 850 000 tellijalt. Neist 75 tuhat ettevõtte võrguteenuse klienti nägi ka oma krediitkaardi andmeid.

Briti päevalehe juhtumeid analüüsinud spetsialist jõudis järeldusele, et kogu sisaldab tuhandeid Briti ja Ameerika valitsuse liikmetele kuuluvaid aadresse ja teavet. Suurbritannia puhul leiti uurimise käigus näiteks, et parlamendiliikmete kohta avaldati 23 andmeid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira