Saabub 30 eurot, et Eestis oleks 60 GB mobiilset andmesidet. Portugalis isegi 1GB eest

Mobiilseadmete segmendi märkimisväärse kasvu ja sellest tuleneva Interneti-kasutuse kasvu tõttu on operaatorid oma pakkumisi mitmekesistanud samal ajal, kui innovatsioon on teinud kättesaadavaks rohkem andmepakette.

Sel juhul parandab nõudlus teenindust.

2015.

aastal kulutasid Portugali kasutajad mobiilsele lairibaĂĽhendusele kuus keskmiselt 1,25 GB, 18 MB rohkem kui 2014.

aastal ja tõenäoliselt ütles Marktest, mõni MB vähem kui 2016.

aastal.

Ettevõtte sõnul järgib trend tõusutendentsi ja operaatorid saavad sellest kasu.

Ainuüksi mobiilse Interneti-teenuse valdkonnas on Portugali telekommunikatsiooniettevõtete tulud viimase aasta jooksul olnud üle 300 miljoni euro ning Digital Fuel Monitori (DFMonitor) aruanne osutab ühele põhjusele, mis seda arvu õigustab: Portugalil on maailmas kõige kallim mobiilne andmeside. turul.

OECD liikmesriike ja Euroopa Liitu hõlmavas uuringus jätsid ettevõtted konteksti mitmel graafikul selgeks.

“Mitu GB 4G mobiilset andmesidet saab osta (4G LTE ja 1000-minutise miinimumlimiidi ning SMS-iga) 30 euro eest?” on ĂĽks kĂĽsimustest, mis viis ettevõtte uurima 41 riigi universumi kohalikke turge.

Selles “tabelis” saavutas Portugal vaid 34.

koha, jäädes selliste riikide taha nagu Island, Rumeenia või Läti, kuhu saabus vaid 16,67 eurot, et osta kuu aja jooksul piiramatuid andmeid.

EL-i liikmetest on Portugalist madalamal kohal ainult Malta, Kreeka, Bulgaaria ja Ungari, kusjuures viimane sulgeb laua kõige kallima teenusega.

Riik, kus tehakse kõige odavamaid hindu, on Iisrael.

Siin maksab piiramatute andmetega kava vaid 11,67 eurot, mis on mõne riigi pakutav privileeg.

Koostatud universumist pakuvad piiramatu mobiilse internetiga mobiilsidepakette ainult seitse riiki: Iirimaa, Soome, Leedu, Läti, Poola, Taani ja Iisrael.

Kuid hinnad ei kajastu liikluses inimese kohta.

Ehkki Soome hoiab esikohta, kus elaniku kohta kasutatakse iga kuu 9,53 GB andmeid, tõuseb Portugal 640 MB-ga 15.

kohale.

Isegi ilma otsese põhjenduseta esitab DFMonitor edetabeli esimese ja viimase koha vahel kontrastset operaatori dünaamikat.

Vahepeal on Soomel täielik telekommunikatsiooniettevõtete võrk, mis keskendub mobiilsele universumile.

Väiksema tarbimisega riikides, näiteks Kreekas, Belgias ja Rumeenias, on null või üks operaator, kelle ettevõtted on suunatud peamiselt mobiilsidepakettidele.

Portugalis ei peeta mobiilsideoperaatoriteks ei NOS-i, MEO-d ega Vodafone’i, kuigi aja jooksul on nad oma turu pakkumisi mitmekesistanud.

Lisaks on Vodafone operaator, mis näib olevat paremini varustatud „mobiilseks revolutsiooniks”, hõivates suure osa riigi territooriumil saadaolevast spektrist ja võttes kasu rahvusvahelisest positsioonist.

Suurima võrguruumiga 29 operaatorist hõivab Vodafone oma harudega kaheksa kohta.