Saabunud on uue põlvkonna Inteli protsessorid
DODATKI

Saabunud on uue põlvkonna Inteli protsessorid

Nagu oodatud, tõi Intel täna turule uue põlvkonna protsessorid Ivy Bridge’i. Kauaoodatud ja mõned analĂĽĂĽtikud peavad seda Inteli viimaste aastate ĂĽheks olulisemaks väljalaskeks, Ivy Bridge’i protsessor tähistab Inteli 22 nanomeetri debĂĽĂĽdi.

Need on ka esimesed protsessorid, mis on ehitatud kolmemõõtmelisest struktuurist – tehnoloogiast, mida Intel nimetab Tri-Gate’iks ja millel on tohutu mõju protsessori efektiivsusele.

Kokku esitatakse 32 kaasaskantavate ja lauaarvutite protsessorimudelit, millel on kaks või neli töötlussüdamikku. Esimesed 14 lauaarvutite neljavärvilist värvi on nüüd saadaval.

Mudelid topelttuum loodud ultrabooki kontseptsiooni silmas pidades, et Intel on seda reklaaminud, saabub alles kevadel. Esimene käivitamislaine hõlmab aga ka mitmeid sülearvutitele suunatud protsessoreid ja esimene, mida Ivy Bridgeiga loendatakse, tuleb müüki sel nädalal.

Sel nädalal saabusid Core i7 ja i5 mudelid, mis olid peamiselt suunatud lauaarvutitele. 3. juunil tugevdas tootja oma pakkumist uute mudelite seeriaga, tehes tol ajal mobiilsegmendi jaoks asjakohasemad panused ja suvel käivitasid ülejäänud.

Ettevõtte sõnul on esimesed turustatud mudelid suunatud laua- ja kaasaskantavatele arvutitele ning Inteli sõnul võivad nad oma eelkäijatega võrreldes kahekordistada jõudlust.

Sandy Bridge’i ja kolmanda põlvkonna tuumprotsessorite (i3, i5 ja i7) järeltulija Ivy Bridge võimaldab märkimisväärset energiasäästu, eelkäijaga võrreldes umbes 50%, samuti Inteli esitatud andmete jõudluse kasvu, mis võib olla ĂĽle 30% eelmisel aastal, kui see tutvustas tehnoloogiat.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira