Saage tuttavaks supermarketi roboti Martyga

Marty on tänu koomiksikestele silmadele sõbraliku välimusega robot. Ameerika Ühendriikide supermarketiketi Giant Food Stores poolt kasutusele võetud autonoomsed robotid on intelligentsed assistendid, kes teenindavad kliente. Kasutades pildituvastustehnoloogiat, mis suudab tuvastada mahavoolanud vedelikke, klaasikilde ja muid elemente, mis võivad lõpuks põhjustada klientidega intsidente.

Roboti kasutuselevõtt 172 ketipoes oli Pennsylvania supermarketite eduka pilootprogrammi tulemus, mis laienes nüüd Marylandi ja Virginiasse. Plaan on teha lähikuudel kättesaadavaks umbes 500 robotit teistele kontserni jaekettidele, nagu Martin, Stop & Shop ja Giant, edendades The Washington Posti.

Nagu selgitatud, ei pea roboteid jälgima ja skaneeringute abil analĂĽĂĽsitakse põranda võimalikke kahjustusi, teatades juhtumist oma “inimlikele” kolleegidele. Võite öelda fraase nagu “ettevaatust, tuvastatud oht”, samuti hoiatada kliente vigade vältimiseks. Marty muude ĂĽlesannete hulka kuulub riiulite vaatamine ja otsas olevate toodete väljatoomine. Samuti võimaldab see väärtuse optimeerimiseks võrrelda riiulis olevate ja sĂĽsteemis olevate siltide vahelisi hindu.

Roboti olemasolu pole mõeldud häirima ja vältima skannerisüsteemi abil kliendi tabamist, peale selle, et see on varustatud mitme kaameraga.

Ettevõte tagab, et robotid ei kavatse hoolimata pidevatest ja tasustamata töötundidest mitte “varastada” töökohti, vaid vabastada töötajad mingist “tĂĽhisest” ĂĽlesandest pĂĽhendada rohkem aega klienditeenindusele. Praegu on Martyl positiivne tagasiside, mis on ka poe atraktsiooniks …