Saastetasemed Euroopas on COVID-19 isoleerimise ajal jätkuvalt langenud

Saastetasemed Euroopas on COVID-19 isoleerimise ajal jätkuvalt langenud

Jätkuv isolatsioon COVID-19 pandeemia tõttu on Euroopal võimaldanud reostuse järsu langusega “hingata” ja osa oma “kopsudest” taastada. Satelliit Copernicus Sentinel-5P registreeris lämmastikdioksiidi kontsentratsiooni pidevat langust kogu Euroopas. Võrreldes 2019. aasta sama perioodiga moodustab väärtuse langus 45-50% languse.

Euroopa õhusaastet viimastel kuudel Copernicuse satelliidi kaudu jälgiva KNMI (Hollandi kuningliku meteoroloogiainstituudi) teadlaste sõnul on Madridi, Milano ja Rooma linn langenud umbes 45%. Pariis oli linn, kus sellel karantiiniperioodil vähenes kõige rohkem reostust, 54% -ni.

tek copernicus “data-title =” tek copernicus – Saastetasemed Euroopas jätkasid COVID-19 eraldamise ajal langust – SAPO Tek “> copernicus tech

Tehased ja sõidukid on peamised lämmastikdioksiidi heitmete allikad, millel on hingamissagedusel suur mõju inimeste tervisele. Ekspertide sõnul on nende kontsentratsioon atmosfääris erinev päeviti ja ilmastikutingimustest sõltuvalt. Seetõttu on jälgimist mõõdetud viimase paari kuu jooksul kogutud andmete põhjal.

“Kõikides riikides on päevade kaupa suur ilmamuutus, mis avaldab suurt mõju lämmastikdioksiidi levikule,” ĂĽtles Henk Eskes KNMI-st. Seetõttu on kõigi välja antud kaartide ajakava ĂĽks kuu ja ebakindluse määr umbes 15%.

Descartes Labs kasutas satelliitandmeid ka õhukvaliteedi erinevuse näitamiseks Ameerika Ăśhendriikides selle aasta märtsi ja 2019. aasta vahel. Andmete kohaselt vähenes NO2 saastetase ajavahemikus tänavu märtsist kuni aprilli esimese nädalani Los Angeleses, osariigis, kus osakaal oli kõige suurem . New Yorgis oli langus 22%, Seattle’is 19% ja Denveris 15%, võrreldes 2019. aasta sama perioodiga.