contador gratis Saltar al contenido

Saate aru, kuidas funktsioon iOS 11.3 "Aku tervis" töötab ja kuidas saate oma iPhone'i kiiremaks muuta

Kesehatan Baterai di iOS 11.3

Akukeemia andis Apple'ile tõesti töö. See ettevõte teeb kõik, et kustutada selles loos ja koos ressursside tutvustamisega kohutavat mainet Aku tervis iOS 11.3 teises beetaversioonis otsustas ta edastada tugiartikli, mis selgitaks kõike selle komponendi kohta, mis on praegu nii populaarne.

Apple selgitas dokumendis taas liitium-ioon akude kohta (kuidas see on võrreldes teiste akutehnoloogiatega endiselt parim valik) ja mida saate nende jõudluse maksimeerimiseks ära teha (näiteks hoides iPhone'i pikema aja jooksul pooleldi laetuna) ja vältige iPhone'i laadimist või kuumast keskkonnast lahkumist, sealhulgas pikka aega otsest päikesevalgust). Niisiis, pole midagi, millest me ei tea.

Keemiliselt "vanad" akud

Mida me ei tea aku suhtest iPhone'i jõudlusega. Vaadake lihtsalt selle ettevõtte selgitust selle kohta, kas aku on keemiliselt "vana", ja muidugi selle otsest seost seadme jõudlusega:

Kui liitium-ioonakud keemiliselt vananevad, põhjustab nende võime hoida aku tühjenedes seadme laadimiseks lühema aja. Seda võib nimetada maksimaalseks aku mahtuvuseks, mis mõõdab aku mahtu, võrreldes sellega, millal see uus oli. Lisaks võib aku võime pakkuda maksimaalset kohest jõudlust ehk "tippvõimsust". Mobiiltelefonide korrektseks tööks peavad elektroonilised komponendid saama aku koheselt energiat. Atribuut, mis seda hetketoiteallikat mõjutab, on aku impedants. Suure takistusega akud ei pruugi olla võimelised andma piisavalt energiat süsteemidele, mis neid vajavad. Aku impedants võib suureneda, kui aku on vanem. Aku takistus suureneb ajutiselt madalatel laadimistingimustel ja külma temperatuuriga keskkonnas. Kui seda kombineerida kõrgema keemilise vanusega, on impedantsi suurenemine märkimisväärsem. See on akude keemiline omadus, mis on ühine kõigile tööstuse liitiumioonakudele.

Kui energiat saadakse suurema takistuse tasemega akudest, langeb aku pinge suuremale tasemele. Elektroonilised komponendid vajavad korrektseks tööks minimaalset pinget. See hõlmab seadme sisemist salvestusruumi, vooluahelat ja akut ennast. Toitehaldussüsteem määrab aku võimsuse selle energiaga varustamiseks ja haldab seetõttu koormust selle töös hoidmiseks. Kui toiminguid pole enam võimalik toitehaldussüsteemi täisvõimsusel säilitada, lülitatakse süsteem nende elektrooniliste komponentide kaitsmiseks välja. Ehkki see väljalülitamine on seadme seisukohast tahtlik, võib kasutaja selle ootamatu olla.

Apple'i lahendus

Seetõttu tutvustas Apple mõni aeg tagasi iOS-i tipptulemuste dünaamilist haldamist, et vältida ootamatuid seiskamisi, et iPhone'i saaks siiski kasutada. See jõudluse juhtimise funktsioon on spetsiifiline iPhone'idele (mudelid 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7 ja 7 Plus) ja ei kehti muude Apple'i toodete kohta.

See jõudluse juhtimise funktsioon on järgmine: iOS analüüsib seadme temperatuuri, aku laadimise oleku ja aku impedantsi kombinatsiooni. Ainult siis, kui need muutujad seda nõuavad, haldab süsteem ootamatute seiskamiste vältimiseks dünaamiliselt mitme süsteemi komponendi (nt CPU ja GPU) maksimaalset jõudlust. Sel moel tasakaalustatakse seadme töökoormus automaatselt, võimaldades kiiremat ja suuremat tipptulemust korraga paremat süsteemiülesannete jaotust. Apple'i sõnul ei pruugi kasutajad mõnel juhul märgata erinevusi seadme igapäevases jõudluses; tuntav muutuse aste sõltub sellest, kui palju antud seadme jaoks jõudluse juhtimist on vaja.

Tulles selle äärmusliku näite juurde, kus toimivuse langus tegelikult takistab kasutajakogemust, selgitab Apple, et süsteemis võib mõjutada järgmisi valdkondi / toiminguid: pikemad rakenduse käivitamisajad, madalamad kaadrisagedused kerimise ajal, taustvalgustuse tuhmumine (mis võib asendatud juhtimiskeskuses), väiksem kõlarite helitugevus (kuni -3 dB), kaadrisageduse järkjärguline vähendamine mõnes rakenduses, kaamera välk deaktiveeritakse, kui seda näha kaamera kasutajaliideses (äärmuslikemal juhul) ja taustal värskendatud rakendused võivad olla nõuab pärast käivitamist uuesti laadimist.

See jõudluse haldamise funktsioon ei mõjuta aga paljusid süsteemi põhivaldkondi, sealhulgas võrguülekande kiirus ja mobiilsidekõne kvaliteet, jäädvustatud foto- ja videokvaliteet, GPS-i jõudlus, asukoha täpsus, andurid nagu güroskoobid, kiirendusmõõturid ja baromeetrid, lisaks Apple Pay.

Mis on uut iOS 11.3-s

Vaidluste tekitamisega peab Apple tegutsema. Ja tegutsege. Niisiis, iOS 11.3-l (mis on alles katsetamisjärgus ja kõigile avaldatakse alles mõne kuu pärast) on meil uudiseid, mis on seotud aku tervise ja protsessori jõudlusega iseenesest, kui aku on keemiliselt "vana".

IOS 11.3 hindab perioodiliselt ootamatute seiskamiste vältimiseks vajalikku jõudlushalduse taset. Kui aku heledus vastab vaadeldud maksimaalsele energiatarbele, peab juhtimise jõudlus olema väiksem. Kui ootamatu seiskamine toimub uuesti, on jõudluse haldus suurem. See pidev hindamine võimaldab kohanemisvõimelisemat tulemusjuhtimist.

iPhone 8, 8 Plus ja X "välja"

Apple rõhutab, et mudelitel 8, 8 Plus ja X on arenenum riist- ja tarkvarakujundus, mis pakuvad täpsemaid hinnanguid energiatarbe ja aku võimsuse kohta, et parandada süsteemi üldist jõudlust. See võimaldab teistsugust jõudlushaldussüsteemi, võimaldades iOS-il olla täpsemad hinnangud ja vältida ootamatuid seiskamisi. Selle tulemusel võib jõudluse juhtimise mõju sellel uuemal seadmel olla vähem nähtav.

Aja jooksul väheneb kõigi iPhone'i mudelite laetavate akude maht ja tipptulemused ning mingil hetkel tuleb need välja vahetada.

Funktsioon "Aku tervis"

Aku tervis iOS-is 11.3

IPhone 6 ja uuemate mudelite jaoks pakub iOS 11.3 uut funktsiooni, mis näitab aku terviseseisundit ja soovitab, kui peate aku vahetama. See ressurss on saadaval aadressil Aku tervise haldamine (beeta).

Lisaks saavad kasutajad näha, kas jõudluse haldamise funktsioon (ootamatu seiskamise vältimiseks) on aktiveeritud, ja saavad selle keelata. Tuleb märkida, et süsteem aktiveerib selle funktsiooni automaatselt alles pärast esmakordset ilmumist vähendatud mahutavusega seadmesse, et pakkuda maksimaalset kohest energiat. See kehtib iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7 ja 7 Plus kohta. See tähendab, et iOS 11.3 versioonile üle viidud seadmed keelati jõudluse haldamiseks algselt välja; see taasaktiveeritakse, kui seade siis ootamatult välja lülitub.

Kõikidel iPhone'i mudelitel on põhiline jõudluse juhtimine, et tagada aku ja süsteemi üldine töötamine ootuspäraselt ning sisemiste komponentide kaitse. See hõlmab käitumist kõrgel või madalal temperatuuril, samuti sisemist stressiga toimetulekut. Seda tüüpi jõudluse juhtimine on vajalik eeldatava turvalisuse ja toimimise jaoks ning seda ei saa keelata.

Maksimaalne aku maht

Funktsioon "Aku tervis" sisaldab teavet nii aku maksimaalse mahutavuse kui ka maksimaalse jõudluse kohta. Aku maksimaalne maht mõõdab seadme aku mahtu, võrreldes selle uuega. Aku käivitub esmakordsel aktiveerimisel 100% -liselt ja selle maht väheneb koos keemilise vananemisega, mille tagajärjeks võib laadimise vahel olla vähem töötunde.

Nagu me siin veebisaidil selgitasime, on tavalised akud kavandatud normaalsetes tingimustes töötades säilitama kuni 80% oma algsest mahust 500 täiskoormustsükli jooksul. Apple'i üheaastane garantii hõlmab kahjustunud akude hoolduskatet, mis tähendab, et kui seadme kasutamise esimese aasta jooksul saab aku tühjaks vähem kui 80%, saate selle tasuta vahetada Apple'i poes või Apple'i volitatud teeninduskeskuses. Kui garantii lõppeb, pakub Apple teenust oma hinnaga (praegu 149 dollarit).

Kui aku seisund väheneb, võib väheneda ka võime pakkuda tippjõudlust. Ekraanil "Aku tervis" on jaotis "Peak Performance Capability", kus võivad ilmuda järgmised teated:

  • Aku tagab sel ajal maksimaalse jõudluse. See tähendab, et pole millegi pärast muretseda;
  • See iPhone lülitub ootamatult välja, kuna aku ei taga nõutavat tippvõimsust. Toimivuse juhtimine on rakendatud selleks, et vältida selle kordumist. Lülitage välja. Kui lülitate jõudluse halduse välja, saate selle uuesti sisse lülitada. Tuleb märkida, et ootamatu seiskamise korral aktiveeritakse see automaatselt uuesti;
  • See iPhone ei saa aku seisundit kindlaks teha. Apple'i volitatud teenusepakkujad saavad akusid parandada. Lisateave ravivõimaluste kohta. See teade võib ilmneda aku valesti paigaldamise või tundmatute akuosade tõttu;
  • See iPhone lülitub ootamatult välja, kuna aku ei taga nõutavat tippvõimsust. Olete jõudluse haldamise kaitse käsitsi blokeerinud.. Jõudluse haldamise käsitsi keelamisel ilmub see teade. Kui seade kogeb ootamatut teist seiskamist, rakendatakse jõudluse haldamise funktsioon uuesti ja soovi korral saate selle uuesti desaktiveerida;
  • Aku tervis väheneb märkimisväärselt. Maksimaalse jõudluse ja mahutavuse taastamiseks saavad Apple'i volitatud teenusepakkujad akusid vahetada. Lisateave ravivõimaluste kohta. mis ilmub siis, kui aku tervis on väga madal. See teade ei viita turvaprobleemidele ja akut saab endiselt kasutada. Kuid võite näha rohkem probleeme patareide ja jõudlusega, seega on kõige soovitatav vahetada patareisid.

Lihtsalt lüliti asetamine, millega funktsiooni hõlpsalt aktiveerida / desaktiveerida (nagu mina ja paljud inimesed ette kujutame), ei ole parim valik. Aktiveerimise peitmine lihtsa lingina ühes sõnas ja peale selle on funktsiooni automaatne aktiveerimine alati pärast minu jaoks ootamatut seiskamist suurepärane viis jõudluse juhtimise rakendamiseks, võttes arvesse paljude kasutajate võhiklikku / kiirustavat käitumist.

Ja teie, mida arvate Apple'i seletustest ja astutud sammudest?