contador gratis Skip to content

Saate kõik teada Skydio 2 droonist, mis on DJI Mavici mudeli tugev konkurent

Tutvuge Skydio 2 drooni kõigega, mis on DJI Mavici mudeli tugev pretendent

Mõni päev tagasi teatasime teadaandest Skydio 2, droon firmalt, mis kannab sama nime. Ameerika päritolu, kes Skydio 10-aastane, kuid sai pärast turuletoomist väga tuntuks Skydio R1, selle esimene kommerts droon lansseeriti eelmisel aastal. Me juba tegime tekstiartikkel ja video temast et äratada palju tähelepanu seoses autonoomne lend kalduda reisi ajal objektidest kõrvale.

Skydio R1 veab tõhusalt autonoomseid lende (loe: liikuvaid objekte mööda punkte "inimesi", inimesi, autosid jms) järgides tarbija jaoks turul pakutavast kõrgemat taset. Kuid see ei muutunud populaarseks ja peamine põhjus oli muidugi hind – 2500 dollarit kauplus USA-s Lisage kulu, lõpphind on kell 2750 dollarit keskmine.

Artikkel /

Spetsiaalne autonoomne laev, see tähistab seda, mida võime sellelt lennukilt tulevikus oodata

Võrdluseks – 2500 dollarit topelt Mavic 2 Zoom, ja vaatamata peaaegu kõigest eemaldumisele ja kaamera kaasas kandmisele 4K 30 kaadrit sekundis, R1-l on rohkem piiranguid – madal lennuulatus ainult 16 minutit ja kontroll ainult nutitelefoniga ainult kaks neist. Selle tulemusel ei ĂĽleta lennukaugus 200 meetrit, mis teeb sellest juhi lähedal lendamiseks väga spetsiifilise drooni ja nišihuvide tõsiseks piiramiseks.

Skydio 2

Koos käivitamisega Skydio 2, stsenaarium muutis palju ja pani ettevõtte drooni eeskujuks mõnele spetsifikatsioonile lööma, lisaks avaldas ta DJI-le survet, mida ta polnud kunagi tundnud. Muidugi, vähemalt tehnilistes kirjeldustes, on Hiina ettevõtetel väga tugevad konkurendid ja neil on üleöö hea kasvupotentsiaal, kuid müükide arvu osas ei saa loogiliselt võrrelda, sest ettevõtte lähemaks muutmiseks kulub aastaid DJI, kui see mingil hetkel juhtub.

Isegi heade Skydio 2 spetsifikatsioonide korral pole DJI turu valimine keskpikas perspektiivis võimatu

Autnomo: tehnoloogia, mis ei sõltu toimimiskäskudest, toimib iseseisvalt

Tipphetkena võib öelda, et Skydio 2 droon on eelmisest versioonist parem selle suurima funktsiooni osas – lennates automaatselt objekte. Ettevõte läheb kaugemale, öeldes, et droone saab anda lastele ja kui nad suudavad neid lĂĽĂĽa ja hävitada, saavad nad neid tasuta parandada. Kui te ei saa seda parandada, annab see teile uue. Tegin nalja?

Ja teate, kes teeb autonoomsete töötlemisarvutuste tööd: kiip Nvidia Tegra X2, turul olevad viited ja neid on kasutatud isegi XML-i esimeses autoversioonis Tesla.


NVIDIA Tegra X2 ja programmeerimine

Olge autod, droonid, robotid või mis iganes muud vajavad, et suhelda ja tehke kiireid otsuseid, et analüüsida palju andmeid ja muutujaid enne, kui teate, mida teha. Ja sellel on kaks olulist punkti: esimene riistvara Saate palju arvutusi teha väga kiiresti, sest sekund kauem muudab selle vahet. Seetõttu on protsessor väga oluline. Kui see pole liiga kiire ja hea, pole teisel osapoolel tööd võimalik.

Ja muud osad ajakavaLõppude lõpuks pole absoluutselt mõtet omada head riistvara, kui seda ei kasutata õigesti. Võistlusauto peate andma ainult neile, kes ei oska sõita, funktsioone täis nutitelefoni neile, kes oskavad ainult WhatsAppi kasutada või järgmise põlvkonna arvutit neile, kes kasutavad ainult kontorirakendust. Lõppude lõpuks, ainult paar tobedat võrdlust, mis näitab, et riistvara vajab täiusliku partneri jaoks head tarkvara.

Teisest küljest pole mõtet headel ideedel ja arenenud programmeerimisloogikal, kui riistvara, antud juhul droon, ei suuda kõiki andmeid arvutada, et otsustada, mida teha. Seetõttu vajab Skydio suure jõudlusega protsessorit ja pole midagi muud kui panustada sellele, mis sellel turul juba kuulus on.

Kiire töötlemine analüüsib erinevaid olukordi, pakkudes midagi sellist, mida droonis pole kunagi varem nähtud, mis on tarbijatele mõeldud muudest lahendustest kaugel ees

keegi sisenes Nvidia nende liiniprotsessoriga Tegra. Skydio R1 jaoks on Tegra X1ja Skydio 2-s on muidugi värskendus uusimale versioonile Tegra X2. Selle protsessorirea abil lahendab Skydio olulise probleemi: Skydio oma tarkvara jaoks on jõudlus, mis on teine ​​külg, mis võimaldab tal saavutada ettevõtte droonide tasemel autonoomset lendu.


6 4k kaamerat analüüsivad kõike

Uudised

Skydio tegevjuht ĂĽtles, et kuue navigeerimiskaamera tutvustamine pole lihtne …

Töö kogu stsenaariumi jäädvustamiseks tehakse mitte vähem kui kuus 4K kaameratjah, lisaks spetsiaalne kaamera fotode ja videote jaoks. see kaamerakombo, mis jäädvustab drooni ümbritseva keskkonna ja pöörab seda analüüsitarkvara jaoks. Pärast seda protsessi teeb süsteem otsuse leida parim viis valitud punkti järgimiseks, antud juhul keegi, koer jne.

Ettevõte näitab, et Skydio 2 töötab üheksa sügav võrk kohandatud keskkonna 3D-mudelite loomiseks värskendussagedusega rohkem kui miljon punkti sekundis. Sel viisil saab droon tuvastada Kuni 10 objekti korraga ja vältige takistusi kiirusega kiirusel 60km / tunnis.

Allpool olevas videos on võimalik näha, kuidas droon näeb stsenaariumi läbi ühe analüüsimiseks kasutatud kaamera kaudu. Ülejäänud osa teeb tarkvara ja loogiliselt riistvara, et otsuste tegemisel kiireid vastuseid pakkuda.

Ikka Skydio 2 eraldiseisva funktsiooni puhul on ĂĽks peamisi muudatusi kell uus sĂĽgavuse tajumise algoritm, mis põhineb sĂĽgaval õppimisel tavapärasema stereo (fotogrammeetria) tehnika asemel – Skydio R1 kasutab stereosĂĽgavuse tajumist 12 VGA kaameraga. Viimane, nagu selgitatud Adam BrySkydio tegevdirektor saavutas lihtsate stseenide puhul häid tulemusi, kuid hakkas esitama probleeme korduvate struktuuride või tekstuurideta pindade keskkondades.

"See, mida inimesed teevad, ĂĽhendab kontekstuaalsete stseenide mõistmise fotomeetrilise teabega – stseeni nähes teame, mis asjad on ja ĂĽldiselt, kuidas maailm meie ĂĽmber on ĂĽles ehitatud. Ja selle teabe kombinatsioon tähendab, et inimestel ja loomadel on põhimõtteliselt täiuslik sĂĽgavuse tajumine põhineb ainult nägemisel. Lõime sĂĽgava õppimise algoritmi, mis jäljendab seda (…). " – Adam Bry.


4K 60FPS kaamera ja palju muud

Kuid droonid vajavad edu saavutamiseks midagi enamat kui lihtsalt "iseseisvat" lendamist ning ettevõte lisab varasemate mudelitega võrreldes mitmeid täiustusi. Näitena võib tuua 3-teljelise gilbal-kaamerasĂĽsteemi, millel on 4K eraldusvõime kiirusega 60 kaadrit sekundis kiirusest 100 Mbit / s – See on esimene selle suurusega droon, mis kannab selle abil 4K eraldusvõimega kaadrite arvu sekundis bitrate.

Andurid kasutasid a Sony IMX577 12,3 MP 1 / 2,3 tolli, kontrollitav a-ga Snapdragon 605 SoC ja Adreno 615 GPU. 20 mm objektiivil on f / 2,8 ava ja fotode ja videote jaoks ISO 100-3200, lisaks 4K 60 kaadrit sekundis ja FullHD kiirusel 120 kaadrit sekundis. Muud omadused, mida tasub mainida salvestamine RAW-vormingus ja H.264 ja H.265 koodekid. Altpoolt näete mõnda drooni jäädvustatud pilti:

2 erinevat juhtelementi

Ettevõtte esimese drooni peamised piirangud on ületatud: Skydio on turule lasknud kaks lisavarustust, mis toimivad droonide juhtimisel. Ilmselt kõige huvitavam üldsusele, keda huvitavad autonoomsed lennud Leegitsema, "Mini" juhtimispikkus 1,5 km. Ta ei vaja nutitelefoni ja oskab anda väga huvitavaid käske väga lihtsal viisil, ilma et oleks vaja jätkata juhtimisseadiste vaatamist ja neid ei võeta pildistamise ajal tähele.

Juhtimise ja drooni otse "ühendades" on need kaks alati ühendatud ja droon järgib juhtimist vaatamata nägemiskaotusele. Signaalid muudavad mõlemad alati ühendatuks ning kiirete ja lihtsate käskude abil saavad kasutajad droonile läheneda või sellest kaugemale jõuda. Ainult kasutaja saidil jalutuskäigu või jalgrattaga stseeni salvestamiseks lihtsalt "saatke" droon järgima ja unustage, et see on olemas. Selle juhtelemendi käskude kaudu on võimalik muuta ka järgitavat viisi, toota pilte erinevate nurkade alt. Ja mitte nagu a Mavic 2, Näiteks ei peatu ta, kui leiab pelgalt puuharu.

Teistel juhtelementidel on "traditsiooniline" droonivorming, millega on vaja Androidi või iOS-i nutitelefoni. Sellega on kasutajatel täiuslikum kaamera visioon ja funktsioonid, näiteks erinevad lennuprofiilid ja eelmääratud salvestusreĹľiimid – standardvarustus igal heal hetkel saadaval oleval droonil.

Juhtimine pole 999 dollari drooniga kaasas

Vahemik 3,5 km, tunduvalt kõrgemal sellest, mida on võimalik juhtida ainult nutitelefoni abil (umbes 200 meetrit), kuid siin on meil üks koht, kus DJI tippmudelid jäävad hinnasse, mis on juba jõudnud 8 kilomeetrini. see lugu: palju vähem, kuid selle toote profiilis ja kelle jaoks ta soovib seda saavutada, ei ole see suur probleem.

Puuduseks on see, et kumbki drooniga kaasas olnud juhtelementidest ei maksnud kumbagi 150 USA dollarit, seega tõusis vähemalt ühe juhtimisseadmega hind ilma maksuta 1150 dollarini.


Skydio 2 sobib ideaalselt?

Kuid siis: kas Skydio on ideaalne droon? Mitte!

Lisaks lendamisprobleemidele, mis võivad olla 7 kilomeetrile lähemal, kuid minu arvates on peamine probleem seotud lennuulatus. Jah, see on eelmise mudeliga võrreldes paremaks muutunud, kuid siiski pisut. Skydio 2 võib lennata kuni 23 minutit, seitse rohkem kui Skydio R1 ja kaheksa vähem kui Mavic 2. Halb? hmmmm ei ja jah.

Olen ĂĽks neist inimestest, kes arvab, et järgmine samm on keskenduda lendude suurendamisele – ja sellele väga keskenduda. Ma leian mitmeid argumente nende droonide profiili säilitamiseks selliste droonide suhtes nagu Mavic 2, millel pole keskendutud asjade "jälgimisele". Kui idee jätkub ja mitte nii kaugele, on aku lihtsam vahetada. Kuid kas teil on kunagi drooni olnud? Kui jah, siis kommenteerige ja öelge, mida arvate; kui ei, siis tehke seda ostes, sest see paneb mind väga ärrituma.

Ma elan Florianpolises – linnas, kus on palju kauneid kohti, mis tekitavad suurepäraseid pilte. Ehkki tegemist on saarega, tuleb ilusate piltide kiireks jäädvustamiseks ronida vaid droonile. Lihtsalt võtab ĂĽhenduse loomise ja koha saamise protsess juba 10% akust. Selleks, et mõista, milline näeb välja parim ja milline on fotode tegemiseks ideaalne nurk, kulub alati aega. Kui see on video, aitab loomulikult rohkem kui ĂĽhe võtte salvestamine samal rajal, kuid see peab edasi-tagasi liikuma ja see võtab aega. Lõpuks saab otsa aku hoiatusteade, mis kuvatakse tavaliselt järelejäänud 25% korral – aeg möödub nii kiiresti kui kiireim saadaolev droon. Neist 23 minutist jõudis mulle pähe vähem kui 15 minutit.

Selle profiili droonil on unistus lennata 45 minutit

Mavic 2 paistab selles osas silma – hea lennuulatusega droon. Kuid ma olen väga õnnelik, kui nad jõuavad 45 minutini. See arv tundub väga suur, kuid nagu ma ĂĽtlesin, siis peale raisatud aja on meil tegelikuks kasutamiseks ĂĽle 30.

Täpsemalt leian, et lennuaeg on üks peamisi omadusi, kuhu droonid peavad edasi jõudma. Droonide kasutamine on tihedalt seotud pildistamisega nurga alt ja asukohast, mida saab näha ainult ülalt. Kas aku, mille "ainult" 26-minutine lennuaeg on tõesti halb? Ei, kuid üle 30 minuti või enama saamine, kuigi see ei tundu kuigi palju, on üsna palju ja see muudab lennukogemust suuresti. Isegi seetõttu, et vaikimisi on iga droon andnud hoiatuse väga igav maanduda, kui akust on jäänud 25% või vähem, jah, hoiatuse kustutamiseks, kuid need on olemas, sest seda on vaja. Seda aega või vähem kui seda, mida me tavaliselt drooni tagasisaamiseks kasutame, tuleb arvestada koguajaga, nagu ma selle eespool mainisin.


Kuidas DJI reageeris?

Uudised

Uus DJI droon peab kaaluma alla 250 g ja laskma kiirusel 4K30 kaadrit sekundis

Ja DJI? Vähemalt ei diskrediteeri niimoodi ettevõtteid, sest mõned asjad on väga lihtsad. Ta on määratletud ettevõte kõik senised tarbija droonisegmendid. Peaaegu kõik seda tĂĽĂĽpi toodete tehnoloogiaviites on tema tehtud – droonid, mida saab "voltida", droonides pildikvaliteeti revolutsiooniliselt muutvad jõusĂĽsteemid, juhtimiskaugused, etteantud automaatsed salvestusreĹľiimid, rääkimata turvaprobleemidest, millel pole võrdset koos teiste selle valdkonnaga on DJI sellesse palju investeerinud. Skydio 2 autonoomse lennu turvalisust on võimatu võrrelda lennuturvasĂĽsteemiga, mis on palju kõrgem kui Mavici mudel koos DJI tarkvara turbetehnoloogiaga – need on erinevad asjad, mis oleksid ideaalsed, kui neid kombineerida.

Kuid nagu ma ütlesin, ei saa keegi öelda, et DJI ei pööranud sellele väga olulisele küsimusele tähelepanu. Ta teatas sellest juba kõik teie droonid, mis on käivitatud alates 2020. aasta esimesest päevast, kannavad süsteemi lähenevate helikopterite ja lennukite tuvastamiseks, kutsus AirSense, mis on seda tüüpi toodete tohutu populaarsuse tõttu kõigi jaoks väga huvitav.

Artikkel /

Süsteemi eesmärk on vältida õnnetusi, mis on droonidega lennuohutuse oluline samm

Kaamera kvaliteedi osas on see DJI jaoks kõige vähem probleem. Ta ostis Hasselblad 2017. aastal, mis on fotograafia osas võrdlusalus. Mavic 2 Pro on esimene tõhus toode, mis kannab kaubamärgipitserit, kuid loomulikult rakendatakse selle teadmisi ka mitmetes teistes toodetes. 4K ja 60FPS eraldusvõimega kaamerad ei tekita probleeme, seda võidakse isegi Mavic 2 Pro puhul rakendada, kui enne oli konkurents tugevam. Ja see on järgmise drooni loomulik tee, eriti selliste mudelitega nagu Skydio 2, mis seda vajutavad ja kannavad funktsioone.

Droonide juhtimissĂĽsteemid, kaugjuhtimine, haldustarkvara, toote kvaliteet – kõik DJI väga levinud funktsioonid. Kuid jõudmiseks tuleb võtta punkt ja just see, millest me algusest peale oleme rääkinud: autonoomne lend. Jah, hiiglaslik DJI on palju suurem kui Skydio, kuid on selge, et Hiina ettevõtetel on erinev kontseptsioon kui Ameerikas. See ei lisa oma toodetele kolmanda osapoole osi. See on ettevõtte arendamine või ostmine ja Nvidia Tegra X2 tasemel kiipide töötlemiseks pole seda nii lihtne arendada.

AnalĂĽĂĽs

Andurid igas suunas, kvaliteetne kaamera ja Mavici rea teisaldatavus

Sellelt tasemelt ei saa midagi kiiresti ja ilma suurte investeeringuteta projitseerida, rääkimata sellest, et Nvidia teeb seda kaaludes mitmeid kasutusviise, mis võimaldavad investeeringut tagasi tuua. Midagi, mis on rohkem tootele keskendunud, on keerulisem tagastada. Mudelid Mavic Air ja eriti Mavic 2 tuua Aktiivne rada jälgimise ja pööramise funktsioonidega, kuid need on väga piiratud ja neid ei saa isegi Skydio tehnoloogiaga võrrelda, kuna sellele tehnoloogiale pööratakse igas droonis tähelepanu, mis, nagu eespool selgitatud, on Skydio inimeste jaoks juba väga kõrgel tasemel – parima stsenaariumi saavutamiseks isegi Nvidia enda abiga.

Kuid jällegi ei muutu DJI midagi imelikku, kui ettevõte pöörab sellele funktsioonile suuremat tähelepanu, võib-olla ostab selle protsessi kiirendamiseks isegi spetsialiseeritud ettevõtte või lisab olemasoleva kiibi, et seda tüüpi funktsioone edasi arendada.


Valmis

Selliste erinevuste silmatorkav mudel nagu Skydio 2 kipub lisaks madalamatele hindadele sundima ka suuremat konkurentsivõimet ja tehnoloogilist arengut, ehkki ettevõttel on tegeliku müügi mahust endiselt väga väike osa. Ma mäletan siin, et keegi teine, nagu Papagoi ja YuneecNad on aastaid üritanud DJI-ga võidelda, kuid ei saa sellega hakkama. Skydio ise võtab hea tootega jätkates aastaid. Kuid arvestades, et Skydio 2 on väga hea droon, paneb see ettevõtte kiiresti kasvama.

Hinnakujunduse osas läheneb Skydio 2 Mavic 2 Zoomile, kui see on seotud mitme juhtelemendiga, kuna droonid maksavad 999 dollarit ja igaüks kontrollib 150 dollarit, arvestamata alati makse, keskmiselt umbes 10% ostu väärtusest.

Väärib märkimist veel ĂĽhe olukorra kohta: kogu artikkel põhineb ettevõtte välja antud tehnilistel kirjeldustel ja teiste spetsialiseeritud saitide aruannetel, sest me pole Skydio 2 testinud – vähemalt, veel mitte. Kuid ĂĽlevaated on väga positiivsed ja tundub, et ettevõte on selle turuletoomisega liikunud teisele tasemele.

Tegin ka selgeks, et kuna ringleb rohkem teavet, siis ajakohastatakse seda artiklit.

(tagToTranslate) droon (t) droon 4k (t) skydio 2 (t) skydio (t) 4k 60fps (t) droon 4k 60fps (t) nvidia (t) tegra x2 (t) qualcomm (t) qualcomm (t) snapdragon 605 (t) kaasaskantav droon (t) autonoomne droon (t) isesuunduv droon (t) spordidoon (t) kaameraga droon (t) drooni hind