saate teada, kuidas Synaptici abil programme installida

saate teada, kuidas Synaptici abil programme installida

Programmide installimine Linuxi võib olla lihtsam kui tundub: õppige, kuidas Synaptici installida ja kasutada

Viimastel aastatel on GNU / Linux, tuntud kui Linux, võidab rohkem kasutajaid ja üks põhjus on see, et levitamine on sõbralikum. Kuid paljudel on endiselt suur hirm Penguini universumi tundmise ees, eriti kui on vaja programme installida. sel ajal Sünaptiline võib olla praktiline alternatiiv

Neile, kes kasutavad WindowsOn täiesti võimalik, et olete harjunud failide allalaadimisega, topeltklõpsuga käivitatavatel failidel ja jätkamist installimisega. Lihtne ja kiire, selle protseduuri suur probleem on oht, et kasutajad satuvad alla ebakindlatelt saitidelt alla laadides ning viirusi ja faile installides.

Ei LinuxTeisest küljest on see üks traditsioonilisemaid viise programmide installimiseks, kasutades selleks kardetud terminali, mis võib alguses tunduda seitsmepealine viga, kuid tegelikult, kui te sellega harjute, näete, et see pole saladus.

Installige terminalist programmid Linuxi peale

Esimene samm neile, kes soovivad programmi installida, vaatavad enne terminali minekut turustaja poodides. Sellistes poodides on saadaval mitmesuguseid rakendusi ning spetsiifiliste andmete installimiseks otsige üles ja klõpsake nuppu Install. Protsess on lihtne ja kiire.

Kui te ei leia poest otsitavat programmi, saate selle terminalist installida. Terminaliakna avamiseks otsige menĂĽĂĽst või vajutage nuppu CTRL + ALT + T. Siiski ärge laske tugeva terminali ilmumisel teid hirmutada – see on lihtsam kui tundub.

installige Linuxi programm sünaptiliseltNäide Linuxi terminalist, mis tundub hirmutav, kuid on sisse lülitatud

Jaotuses Debian, Ubuntu ja selle tuletised, tippige lihtsalt käsk sudo paketi nime installimiseks (või sudo apt-get installida paketi nimi, mida saab teatud juhtudel kasutada), pange pakendi nimi näidatud kohta. Käsku sudo kasutades kasutate superkasutaja õigusi (näiteks administraatori õigused sisse lülitatud) Windows) ja enne programmi installimise alustamist on vaja sisestada terminali kasutaja parool. Kui teie kasutajatel pole luba, ei pruugi te installimist jätkata.

Parim osa terminalis installimisel, mida te ei pea kaunistama, on programmi installimine, lihtsalt vaadake Google installige linux terminal xxxx terminali programm palju teie jaoks ilmuvaid õpetusi portugali või inglise keeles. Kui aga tunnete end terminali kasutamisel endiselt ebamugavalt, võite kasutada programmi, mis teeb teie heaks tööd. Üks neist Sünaptiline, mida kuvame ja kasutame allpool.

Installige programmid Linuxi kaudu Synapticu kaudu

seda Sünaptiline graafilise süsteemi paketihaldusliides. See tähendab, et see aitab programmi installida ja takistab kasutajatel seda ülesannet terminali kaudu teostamast.

Kuidas paigaldada Synaptic:

Nagu mainitud, saate kõigepealt otsida Sünaptiline oma jaotuspoes. Avage rakendus ja otsige Synaptic. Klõpsake lihtsalt installida. Allpool toodud näide on Deepini jaotusest:

installige Linuxi programm sünaptiliseltSynaptic Deepini kaupluses. Installimise lõpetamiseks klõpsake lihtsalt nuppu "Install".

Installida saab ka terminalist (allpool näidatud protseduur on peaaegu sama rakenduse jaoks) Debian, Ubuntu, Deepin ja seda laadi). Esiteks värskendage installipaketti käsuga sudo apt värskendus (küsitakse teie parooli).

installige Linuxi programm sĂĽnaptiliseltTippige terminalis sudo apt update

Seejärel tippige sudo apt install synaptic.

installige Linuxi programm sĂĽnaptiliseltTippige "sudo apt install Synaptic"

Kui terminal küsib, kas soovite jätkata (kas soovite jätkata? (Y / n)), tippige y, jah ja vajutage sisestusklahvi.

installige Linuxi programm sünaptiliseltPaigaldamise jätkamiseks tippige "y"

Kui veateadet ei kuvata, avage lihtsalt menĂĽĂĽ ja otsige SĂĽnaptiline.

installige Linuxi programm sĂĽnaptiliseltOtsige oma arvuti menĂĽĂĽst ĂĽles Synaptic

Kuidas Synaptikat kasutada?

Kui klõpsate avamiseks Sünaptiline, soovitud parool. Lihtsalt tippige ja vajutage sisestusklahvi. Programmi liides on lihtne ja väga intuitiivne (kui programmi avamisel ilmub aken, lugege lihtsalt hoiatust ja sulgege see).

installige Linuxi programm sünaptiliseltSünaptiline liides. Saate programmi käivitamisel sulgeda väikese akna.

Programmi installimiseks klõpsake nuppu Otsi ja leidke soovitud pakett. Järgmises näites otsime brauserit Kroom.

installige Linuxi programm sünaptiliseltKlõpsake otsimiseks aknas

Peate klõpsama paketi nime ees oleval kastil, mis on loendis esimene, ja seejärel klõpsake installimise märgil. Seega avab programm akna, mis näitab, millised muud nõuded peate programmi nõuetekohaseks toimimiseks installima. Võite klõpsata nupul Kontrolli.

installige Linuxi programm sĂĽnaptiliseltKinnitage programmi toimimiseks vajalike lisapakettide installimine

Kui olete lõpetanud, klõpsake lihtsalt ülemises menüüs nuppu Rakenda. Ekraanile avaneb aken, kus saate kontrollida, mida soovite installida, kontrollida rakenduse vajalikku ruumi ja seejärel klõpsata nuppu Rakenda. See annab teile võimaluse ainult pakett alla laadida ja kui see pole teie eesmärk, peate selle kontrollimata jätma.

installige Linuxi programm sünaptiliseltKlõpsake ülemises menüüs nuppu Rakenda

Seejärel peate ootama paketi allalaadimist (ekraanil kuvatakse edenemisriba). Pärast allalaadimist installimine viiakse läbi ja lõpuks kuvatakse teade, et muudatused on edukalt tehtud. Installitud teabe nägemiseks saate laiendada üksikasjade vahekaarti. Klõpsake lihtsalt sulge. Installitud programmi avamiseks otsige menüüst tavalisel viisil.

installige Linuxi programm sünaptiliseltPärast installimise lõppu kuvatakse see aken

Programmi desinstallimiseks toimige lihtsalt vastupidiselt. Klõpsake installitud programmi nimel ja kontrollige, kas märkil on täielik eemaldamise võimalus.

installige Linuxi programm sünaptiliseltPaketi kustutamiseks järgige lihtsalt vastupidist teed

Seejärel peate klõpsama ülemises menüüs Rakenda, seejärel ekraanile ilmuvas aknas (pärast kustutatud kustutuste kontrollimist) ja ootama kustutamist. Eemaldamise teade kuvatakse ekraanil edukalt ja saate kontrollida, kas programm on menüüst kadunud.

Kas see õpetus aitas teid? Jätke see kommentaaridesse ja jagage oma sõpradega, kellel on Linux operatsioonisüsteemina.