Safari võimaldab veebisaitidel kohaneda macOS Mojave Dark Mode’iga

Kord kahe nädala jooksul Apple avaldas uue versiooni Safari tehnoloogia eelvaade, platvorm arendajatele, et testida mõnda uudist kohalikust brauserist iOS See pärineb macOS.

Sel nädalal avaldas ettevõte Tech Preview versiooni 68, mis annab veebisaitidele nĂĽĂĽd teada, kui kasutajad seda kasutavad Tume reĹľiim MacOS Mojave’is, et välimust vastavalt sĂĽsteemi eelistustele kohandada.

Kui te mingil põhjusel ei tea, mis on tume reĹľiim, on Apple’i versioonis 10.14 (Mojave) kasutusele võetud uus macOS-ilme, mis automaatselt rakendub doki, menĂĽĂĽriba ja sĂĽsteemi juhtnuppude jaoks, muutes selle pimedaks. Veebisait ei tea aga, kas kasutajal on aktiivne teema või mitte – ja seda on muudetud.

Sel eesmärgil toetab Apple seda beetat, et taotleda valitud värvilahenduse koodi CSS-i, mis võimaldab veebisaidil täpselt teada, kui tume režiim on lubatud või mitte. Selle abil, kui kasutate seda teemat ja sisestate selle värvilahendust pakkuva veebisaidi, muutub see automaatselt.

Lisaks sisaldab see väljaanne veaparandusi ja mõnede Safari API-de, renderdamise, JavaScripti ja Apple Payi käitumist brauserites. Kõigi sellest lisatud uudiste kontrollimiseks lahti lasta, pääsete lihtsalt sellele WebKiti lehele juurde.

Safari tehnoloogia eelvaate värskendus on saadaval operatsioonisĂĽsteemidele macOS High Sierra (Mac App Store’ist) ja macOS Mojave (SĂĽsteemieelistused »Tarkvarauuendused). Millal see funktsioon kõigi kasutajate jaoks saabub, pole teavet; Sellest hoolimata on vaja, et saidid värskendaksid ka oma koodi, et kohaneda macOS Mojave tumeda välimusega.

9to5Mac kaudu