Sait arvutab välja, kui palju inimesi tunnete, kui seksite ilma kondoomita

Soolise eraldatuse aste on tööriist, mis arvutab välja, kui palju inimesi te pärast kaitsmata seksimist kaudselt tunnete. Virtuaalne kalkulaator on hoiatus sugulisel teel levivate haiguste (suguhaiguste) riski kohta. Suurbritannia apteegikett Lloyds Pharmacy töötas välja kalkulaatori, et illustreerida, kuidas suguhaiguse saamise võimalus suureneb, kui seksi ajal pole kaitset. Veebisaidi andmed on saadud mitmest Suurbritannias seksuaalselt aktiivsete inimestega läbi viidud uuringust.

LOE: Sõnumite kaudu seksimine on noorte seas muutumas moeks; vaata

Tervishoiuministeeriumi andmetel on HIV-nakkuse juhtumite arv Brasiilias suurenenud tänu meeste või naiste kondoomide puudumisele juhuslikes või püsivates suhetes. Aastatel 2007–2017 oli see kasv ligi 140% kogu elanikkonnas: 6862-lt 16 371-ni.

1/2 soolisest eraldamisest: veebisait arvutab välja, kui palju kaudseid partnereid tal on – Foto: Reproduction / Mirella Stivani

Soolise eraldatuse aste: veebisait arvutab välja, kui palju kaudseid partnereid isikul on – Foto: Reproduction / Mirella Stivani

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Eralduse vähendamise soo vähendamiseks kasutage lihtsalt tööriista veebisaiti (onlinedoctor.lloydspharmacy.com/blog/sex-degrees) ja märkige avalehel, kas olete seksinud meeste, naiste või mõlemaga. Seega peate hindama iga partneri ligikaudset vanust. Seejärel vajutage kaudsete kontaktide ligikaudse arvu kuvamiseks nuppu “arvuta”.

HIV-juhtumite plahvatus noorte brasiillaste seas

Ehkki Suurbritannia uuringutele tuginedes, saab seksuaalse eraldatuse astmeid kogu maailmas kasutada hoiatusvahendina kaitsmata seksimise ohtude eest. Eriti Brasiilias näitavad viimased andmed suguhaiguste kohta, et nakkus on viimastel aastatel tugevamalt levinud, kuna enamus seksuaalselt aktiivseid inimesi ei kasuta kondoome.

2-st 2-st sugueraldus loeb, kui palju teil on kaudseid seksuaalpartnereid – Foto: Reproduktsioon / Mirella Stivani

Soolise eraldatuse aste arvutab välja, kui palju teil on kaudseid seksuaalpartnereid – Foto: Reproduction / Mirella Stivani

Tervishoiuministeeriumi küsitluses selgus, et HIV-juhtumite arv kasvab Brasiilias geide, eriti noorte seas. Uuringus hinnati 4176 inimest 12 erinevast linnast. Suurim HIV-nakkuse määr oli São Paulos: 24,8%, järgnesid Recife (21,5%), Curitiba (20,2%) ning Belém (19,20%) ja Rio de Janeiro (15,3%).

Uuring näitab ka, et aastatel 2010–2015 oli Brasiilia osa Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikidest, kus HIV-nakkus täiskasvanute hulgas kasvas, vastavalt ÜRO AIDSi vastu võitlemise agentuuri Unaids andmetele.

Kondoomi kasutamine Brasiilias väheneb

Tervishoiuministeeriumi andmetel elab Brasiilias umbes 866 000 HIV-nakkusega inimest. Neist 694 000 diagnoositi, samas kui 172 000 ei teadnud, et nad on HIV-positiivsed. Ăśks viiest uuest nakkusjuhtumist esineb meestel vanuses 15 kuni 24 aastat.

Sugude vahel on kondoomide kasutamine selles vanuserĂĽhmas viimastel aastatel vähenenud. 2004. aastal oli see juhupartnerite seas 58,4% ja 2013. aastal 56,6%. Tavapartneritega inimeste seas oli langus veelgi suurem – 38,8% -lt 2004. aastal 34,2% -le 2013. aastal.

Kondoomid on endiselt parim valik enda kaitsmiseks ja HIV-viirusega saastumise vältimiseks. Lisaks ohutusele aitab see ära hoida ka teiste suguhaiguste nagu sĂĽĂĽfilis, HPV, gonorröa, suguelundite herpes ja B- või C-hepatiit. Meeste ja naiste kondoome jagatakse riiklikes tervishoiuteenustes tasuta. Selleks, et teada saada, kust neid teie linnas saab kätte saada, helistage Disque SaĂşde’ile (136).