Sait loeb, kui palju inimesi endaga kokku puutub, kui teil on kaitsmata seksi Internet

Sait loeb, kui palju inimesi endaga kokku puutub, kui teil on kaitsmata seksi Internet

Sugu lahutuse aste on tööriist, mis arvutab välja, kui palju inimesi olete pärast kaitsmata seksi kaudselt kokku puutunud. Virtuaalne kalkulaator on hoiatus sugulisel teel levivate haiguste (STD) riski kohta. Briti apteekide kett Lloyds Pharmacy töötas välja kalkulaatori, mis illustreerib, kuidas suurenevad STD-ga nakatumise võimalused kiiresti, kui seksi ajal kaitset pole. Veebisaidi andmed saadi mitmelt Ühendkuningriigis seksuaalselt aktiivsete inimestega läbi viidud uuringult.

LUGEGE: sõnumitega seksimine on noorte seas muutumas „moeks”; Vaata

Tervishoiuministeeriumi andmetel on Brasiilias suurenenud HIV-nakkuse juhtude arv aastas, kuna juhuslikes või stabiilsetes suhetes pole naissoost ega meessoost kondoome. See elanikkonna suurenemine oli aastatel 2007–2017 peaaegu 140%: 6862-lt 16 371-le.

1 2DGenderi eraldusest: veebisait arvutab, kui palju kaudseid partnereid inimesel on Foto: Reproduo / Mirella Stivani

Sugu segregatsiooni astmed: veebisait arvutab, kui palju kaudseid partnereid inimesel on. Foto: Reproduo / Mirella Stivani

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Lahutuse seksuaalse halvenemise kasutamiseks avage lihtsalt selle tööriista veebisait (onlinesoctor.lloydspharmacy.com/blog/sex-degrees) ja märkige avalehel, kas teil on suhteid meeste, naiste või mõlemaga. Niisiis, ma pean hindama iga partneri eeldatavat vanust. Seejärel vajutage kaudsete kontaktide hinnangulise arvu kuvamiseks nuppu "arvuta".

HIVi leviku levitamine noorte brasiillaste seas

Ehkki Briti teadusuuringute põhjal saab sugude eraldamisastmeid kasutada kogu maailmas hoiatusvahendina kaitsmata seksi ohtude eest. Eriti Brasiilias näitavad viimased andmed suguhaiguste kohta, et nakkus on viimastel aastatel veelgi levinud, kuna enamus seksuaalselt aktiivseid inimesi ei kasuta kondoome.

2/2 soost eraldumise astmest loendage, kui palju kaudseid seksuaalpartnereid teil on. Foto: Reproduo / Mirella Stivani

Sugu lahususe astmetega loetakse, kui palju kaudseid seksuaalpartnereid teil on. Foto: Reproduo / Mirella Stivani

Tervishoiuministeeriumi küsitlusest selgus, et Brasiilias, eriti noorte seas, kasvab geide seas HIV-juhtumite arv. Selles uuringus hinnati 4176 inimest 12 erinevast linnast. Nii on Paulos kõrgeim HIV-nakkuse määr: 24,8%, järgnevad Recife (21,5%), Curitiba (20,2%) ja Belm (19,20%) ning Rio de Janeiro (15,3%).

Uuring näitas ka, et aastatel 2010-2015 oli Brasiilia osa Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikidest, kus HIVi nakatumine täiskasvanute hulgas kasvas, selgub ÜRO AIDSi vastu võitlemise agentuuri Unaids andmetest.

Kondoomi kasutamine Brasiilias väheneb

Tervishoiuministeeriumi andmetel elab Brasiilias HIV-ga umbes 866 000 inimest. Neist diagnoositi 694 000, samas kui 172 000 ei teadnud, et nad on HIV-positiivsed. Iga viies uus nakkusjuhtum juhtub 15–24-aastastel meestel.

Sugude vahel on kondoomide kasutamine selles vanuserühmas viimastel aastatel vähenenud. 2004. aastal oli indeks juhuslike partneritega isikute seas 58,4% ja 2013. aastal tõusis see 56,6% -ni. Püsipartneritega isikute hulgas oli langus veelgi suurem kui 38,8% 2004. aastal 34,2% -ni 2013. aastal.

Kondoomid on endiselt parim valik enda kaitsmiseks ja HIV-viiruse nakatumise vältimiseks. Lisaks ohutusele aitab see ära hoida ka teiste suguhaiguste, näiteks süüfilise, HPV, gonorröa, suguelundite herpese ja B- või C-hepatiidi levikut. Meeste ja naiste kondoome jagatakse tervishoiuteenuste osutamisel tasuta. Kui soovite teada saada, kus neid teie linnas saab, pöörduge Disque Sade (136) poole.