Saksamaa asendab RIM-i asutajat tegevjuhina

Saksamaa asendab RIM-i asutajat tegevjuhina

RIMi direktorite nõukogu valis tegevjuhiks sakslase Thorsten Heini, kelle roll on seni olnud BlackBerry, mis lõi Kanada ettevõtte asutajad, Jim Basillie ja Mike Lazaridis.

Ametisse nimetamine, mis otsustati ühehäälselt, tehti täna teatavaks pressiteates pärast seda, kui pühapäeval sai teada, et eelmised ametnikud lahkusid juhatusest.

„Kõigis nende asutajate väljatöötatud edukates ettevõtetes saabub aeg, mil saabub uus kasvufaas ja asutajatel on aeg uuele valitsusele tunnistusi anda. Läksime Jimiga juhatusse ja ĂĽtlesime neile, et tundub, et aeg on kätte jõudnud “, ĂĽtles Mike Lazaridis meediale saadetud märkuses.

Ettevõtte kaasjuhataja jätkab direktorite nõukogu asepresidendi ja uuendusliku komitee uue liikmena. Jim Basillie jääb direktorite nõukogu liikmeks.

„Kuna BlackBerry 7 on saadaval, veebruaris jõuab PlayBook 2.0 kauplustesse ja selle aasta lõpus on plaanis käivitada BlackBerry 10, on ettevõte astumas uude etappi ja me tunneme, et on tulnud aeg uue juhi hankimiseks (…) Jim, juhatus ja ma nõustume selle juhiga see on kindlasti Thorsten Heins ”, ütles Mike Lazaridis.

RIM-iga alates 2007. aasta detsembrist on Thorsten Heins üks kahest Kanada tootja tegevjuhist (COO), kes oli varem ettevõtte mobiilseadmete üksuse asepresident. Enne seda oli ta töötanud Siemensis, kuhu liitus 1984. aastal ülikoolist lahkudes.

„RIM-is oldud aja jooksul näitas Thorsten, et tal on õige tasakaal juhtimisoskuste, asjakohase valdkonna kogemuse ja ettevõtte edasiliikumise oskuste vahel. Meile avaldab muljet tema operatiivne oskus RIM-is ja Siemensis ”, lisas ajakirjandusele märkus.

Samal ajal pakub Research in Motion ka video, kus uus juht esitab oma visiooni ettevõtte tulevikust.

Pärast rasket 2011. aastat väidavad investorid, et BlackBerry tegija juhtkonnas on toimunud muutus, kus on olnud probleeme mõne mobiiltelefoniteenuse toimimise ja ettevõtte majandustulemustega.

Hiljuti naasis ettevõte analĂĽĂĽtikute kriitika tekitamiseks pärast järjestikuseid viivitusi ajakohastamisele tablett PlayBook ja kui ta teatas, et selle uus BlackBerry telefonisari – mida peetakse ettevõtte jaoks omamoodi “päästerõngaks”, mis jätkuvalt turuosa kaotab – käivitatakse alles 2012. aasta lõpus.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes