Saksamaa edestas Norrat ja juhtis elektriautotööstust Euroopas

Saksamaa edestas Norrat ja juhtis elektriautotööstust Euroopas

Norral ei ole enam Euroopa suurimat elektriautode turuosa, Saksamaa on selle aasta jooksul suutnud saavutada uue taseme. Maamärgid on olulised, kuna alates 2010. aastast on Norra jätkanud selles valdkonnas juhtpositsiooni, lisaks näitab see, kuidas elektrisõidukid maanteel vastu võetakse.

Mõlema riigi transpordiagentide avaldatud statistika kohaselt oli kahe riigi transpordiagentide avaldatud statistika kohaselt novembris Saksamaal registreeritud 57 533 uut elektriautot, Norras aga 56 893. Põhjamaa müüb igal aastal enamikku elektriautosid kõigist Euroopa riikidest vähemalt alates 2010. aastast, mil debüteeris esimene populaarsem akutoitega Nissan Leaf.

Norra laienemine oma elektriautoga algab valitsuse stiimulitest – asi, mis võtab kiiresti võimu, kuid selle potentsiaal on piiratud rahvaarvuga, elanike arv on Saksamaal 6,4% väiksem. Tööstusallikad näitavad, et Saksamaa peab lähiaastatel selles valdkonnas suuri investeeringuid tegema, näiteks sellised kaubamärgid nagu Volkswagen, BMW ja Daimler, kes on julgenud seda tĂĽĂĽpi sõidukeid populariseerida. Eeldatakse, et Saksamaa kahekordistab oma investeeringuid elektriautodesse, 2024. aastal on investeering 50 miljardit eurot.

Musk kaalus Tesla radaratta käivitamist, kuid linna jalgratast ei lasknud

Vaatamata viimastel kuudel ruumi kaotamisele on Norra suurema osa aastast turgu juhtinud. Novembris vähenes tootjate elektrisõidukite müük 27%, samas kui Saksamaa kasv oli 9,1%.

Tehes esirinnas investeeringuid oma sõidukitesse, on üks ettevõte, mis elektriautode osas silma paistab, on Tesla Motors. Ettevõte tõi hiljuti turule Cybertrucki, mis on väga erineva disainiga sõiduk, mis tõotab pakkuda väga vastupidavaid materjale koos keeruka tehnoloogiaga. Asutajal Elon Muskil on edaspidiste väljaannete jaoks ambitsioonikad plaanid.

Allikas: Bloomberg. [TagsToTranslate] elektriauto