Apple liitus Suurbritannia valitsusega partnerluses, mis ühendab õppureid ja insenere kogu riigis

Saksamaa keelab koolidelt iWork, Office 365 ja Google Docs –

Tootlikkuse sviit, nagu Kontor 365, seda Google Docs või ma töötan, ainult pidev kohalolek õppeasutus (peamiselt kaks esimest). Mida tuleks teha siis, kui kogu piirkonna haridusvõrk keelab need tooted? See on küsimus, mis väidab Hessesisse Saksa keeles, peab vastama.

Nagu TNW, Hesseni andmekaitse ja teabevabaduse komisjon (HBDI) leidis, et maailma kolm parimat tootlikkuse komplekti ei vasta reeglitele GDPR, Euroopa Liidu andmekaitse üldmäärused. Seetõttu ei saa riigikoolid enam vähemalt nende kolme platvormi rakendusi ja teenuseid kasutada enne, kui nad teevad olulisi muudatusi.

Põhimõtteliselt seisneb probleem selles, et rakendus saadab Ameerika Ühendriikide serveritele teavet, mis võib ulatuda tarkvara diagnostikaaruannetest kuni kasutajate isikliku teabeni, näiteks tekstitöötlejatesse kirjutatud fraasid ja e-posti aadressid (mida saavad Ameerika ettevõtted tõlkeriistade jaoks töödelda). või õigekirja parandus).

GDPR ei keela seda tüüpi käitumist ise, kuid nõuab tootlikkuse platvormi kasutajatel selgesõnalist nõusolekut saata oma andmed välismaistesse serveritesse. Kuna alaealised õpilased ei ole veel jõudnud selliste edastuste lubamiseks nõusoleku saamiseni, peetakse nende andmete töötlemist Euroopa Liidus ebaseaduslikuks.

Microsoftil on strateegia imbroglio ületamiseks: kuni eelmise aastani saadeti kogu Saksamaa Office 365 poolt töödeldav teave aadressile andmekeskus asub riigis ise, mis muudab seal toimingud seal reguleeritavaks. Rajatis suleti aga 2018. aasta augustis ja ettevõte jätkas andmete saatmist USA serveritesse, mis oli Hesseni osariigi uue määramise käivitaja.

Tuleb märkida, et praktikas on Google ja Apple ei mõjuta sel põhjusel, kuna Hessen koolid kasutavad Office 365 paketti ainult akadeemilistel eesmärkidel. See sündmus võib aga tekitada ettevõtetes muret, kuna seda saab kasutada peeglina teistele Euroopa paikadele, et rakendada sama loogikat oma hariduspoliitikale, millest saab ämber külma vett näiteks Ma hariduse laiendamisel.

Pole selge, mis suunas Hesse kool nüüd edasi liigub, kuid riik on soovitanud agentuuridel vahetada oma Office 365 tellimused Microsofti produktiivsuse komplekti eraldi litsentsi vastu, mis töötab ainult kooli enda arvutis ja ei vaja ühendusi välismaiste serveritega. Selle ülemineku maksumus on alles lahtine.